فصل جدید فعالیت تیم ملی تکواندو با عسکری؛ همه کمک کنند


حالا که فصل جدید فعالیت تیم ملی تکواندو آغاز شده است باید همه خانواده تکواندو دست به دست هم داده و برای موفقیت تیم ملی به سرمربی بااخلاق خود کمک کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، روز گذشته از سوی کمیته فنی فدراسیون تکواندو فریبرز عسکری به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد تا رسما دور جدید فعالیت تکواندو ایران با بازگشت او به سکان هدایت تیم ملی آغاز شود. انتخابی که با حواشی نیز همراه بود اما به نظر می‌رسد حالا که فصل جدید فعالیت تیم ملی تکواندو آغاز شده است باید همه خانواده تکواندو دست به دست هم داده و برای موفقیت تیم ملی به سرمربی بااخلاق خود کمک کند.
در خصوص نحوه انتخاب سرمربی تیم ملی در روزهای گذشته حرف و حدیث‌هایی مطرح شد که قطعا در حال حاضر هیچ کمکی به تیم ملی و تکواندو ایران نخواهد کرد. ادامه دادن این بحث‌ها نیز تنها باعث ایجاد حاشیه‌های جدیدی خواهد شد که ضرر آن را فقط تکواندو کشورمان مشاهده خواهد کرد. تکواندو ایران برای رسیدن به موفقیت در مسیرجدید خود، قطعا بیش از هر چیز به جوی آرام و بدون حاشیه نیاز دارد تا در 2 سال و نیم باقی‌مانده تا المپیک به خوبی برنامه‌های کادرفنی اجرایی و با حضور نسلی جدید و استفاده از تجربیات بازیکنان فعلی نتایج درخشانی را در توکیو رقم بزند.
نباید فراموش کرد نخستین آزمون کادرفنی جدید تیم ملی بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده، بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی است که نه تنها برای رشته تکواندو بلکه برای ورزش کشورمان مهم است. قطعا کاروان ورزشی ایران مانند دورهای گذشته روی مدال‌های رشته تکواندو حساب زیادی باز کرده است و با توجه به پیشرفت چشمگیر این رشته در قاره آسیا کار سختی پیش‌روی عسکری و شاگردانش قرار دارد.
فریبرز عسکری در گذشته با قبول هدایت تیم ملی در فاصله چند ماه تا المپیک ریو دست به فداکاری بزرگی زده بود و بعد از جدایی از تیم ملی نیز تلاش کرد با سکوت خود هیچ جاشیه‌ای برای تیم ملی و همکاران خود نداشته باشد. رفتاری که امیدواریم از سوی مربیان سابق تیم ملی و پیشکسوتان تکواندو نیز ادامه داشته باشد و همه این خانواده بزرگ تلاش کنند به گونه‌ای عمل کرده که خاطرات تلخ المپیک ریو دیگر برای تکواندو ایران تکرار نشود.
قطعا تیم ملی مقطع جدیدی از تاریخ خود را آغاز کرده است و برای موفقیت به سعه صدر و حمایت جامعه تکواندو احتیاج دارد. مرد بااخلاق تکواندو ایران در ماه‌های گذشته با موفقیت در بازی‌های کشورهای اسلامی و مسابقات هنرهای رزمی به خوبی نشان داد که از توانایی هدایت تیم ملی برخوردار است و حتی با تجربیات بیشتر و درس گرفتن از اشتباهات گذشته به دنبال رقم زدن نتایج درخشانی برای تکواندو ایران است. همچنین نکته‌ای که نباید در خصوص عسکری فراموش کرد این است که او سابقه حضور در مسابقات المپیک و کسب مدال در این المپیک لندن را دارد که قطعا کمک بزرگی برای او خواهد بود.
در ماه‌های اخیر بزرگان تکواندو ایران با کنار گذاشتن کدورت‌ها به خوبی نشان دادند که دلشان برای موفقیت این رشته می‌تپد و قطعا بعد از انتخاب عسکری نیز تمام تلاش خود را برای موفقیت او به کار خواهند گرفت. امیدواریم رسانه‌های ورزشی نیز ضمن کمک به حفظ آرامش فضای تکواندو کشور با نقدها و انتقادات سازنده خود که به دور از غرض‌ورزی به عسکری و تیم ملی کمک کنند.
تاريخ:دوشنبه 14 اسفند 1396 - 08:28