انتخاب مدیرفنی نیاز امروز تکواندو


بیش از هر زمانی لزوم استفاده از مدیرفنی در کنار تیم ملی تکواندو احساس می‌شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با انتخاب فریبرز عسکری به عنوان سرمربی تیم ملی حالا باید منتظر ماند تا کمیته فنی مدیرفنی جدید تیم ملی را انتخاب و کادر تیم ملی را برای مسیر سخت پیش رو تا المپیک توکیو تکمیل کنند. سخنگوی کمیته فنی پیش از این اعلام کرده بود همزمان با انتخاب سرمربی تیم ملی، مدیرفنی نیز انتخاب خواهد شد اما به نظر می‌رسد طولانی شدن روند انتخاب سرمربی تیم ملی، انتخاب مدیرفنی را به تاخیر انداخته است.
قطعا کمیته فنی فدراسیون تکواندو بهتر از همه می‌دانند که باید هر چه زودتر در خصوص انتخاب مدیرفنی نیز تصمیم گیری کند تا شخص برگزیده روند انجام مراحل آماده‌سازی تیم ملی را آغار و به سرمربی تیم ملی کمک کند تا بدون درگیری ذهنی تنها به پیاده‌سازی برنامه‌های خود فکر کنند.
قطعا انتخاب گزینه‌ای که ضمن برخورداری از مقبولیت در جامعه تکواندو از تجربیات حضور در مسابقات بزرگ و المپیک نیز برخوردار باشد به تیم ملی کمک بزرگی خواهد کرد. گزینه‌ای که به خوبی با سرمربی تیم ملی نیز هماهنگ شده و مانند یک کوه فریبرز عسکری را در دو سال و نیم باقی مانده تا المپیک همراهی کند.
تکواندو ایران پیش از این و در زمان حضور غلامحسین ذوالقدری در کنار تیم ملی به خوبی نتیجه همراهی یک مدیرفنی بزرگ را تجربه کرده است و حالا نیز بیش از هر زمانی لزوم استفاده از مدیرفنی در کنار تیم ملی احساس می‌شود. قطعا یک مدیرفنی بزرگ و باتجربه می‌تواند کمک فکری بزرگی نیز برای کادرفنی تیم ملی باشد تا در مواقع حساس خروجی مناسبی برای تیم ملی به همراه داشته باشد.
در کنار تمامی این موارد، استفاده از مدیرفنی در کنار تیم ملی باعث خواهد شد مسئولان فدراسیون تکواندو از طریق پل ارتباطی با او در جریان تمام مسائل تیم ملی قرار گرفته و ضمن آگاهی از خواسته‌ها و کمبودها توقعات خود را نیز به کادرفنی انتقال بدهند. امیدواریم کمیته فنی همانند انتخاب کادرفنی برای تیم ملی در خصوص مدیرفنی نیز با در نظر گرفتن جمیع جهات به انتخاب بهترین گزینه اقدام کند تا نتیجه آن را با درخشش تیم ملی در مسابقات پیش‌رو ببینیم.
تاريخ:دوشنبه 14 اسفند 1396 - 08:32