برای کسب هوگوی تیم‌ملی؛

هیچ تکواندوکاری حاشیه امنیت ندارد/ مدعیان همچنان باید بجنگند


ملی پوشان به منظور حضور در اردوهای تیم‌ملی در صورت برتری در مسابقات انتخابی مجوز حضور در اردو را کسب خواهند کرد و برای پوشیدن هوگوی تیم‌ملی همچنان باید بجنگند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، پیکارهای انتخابی ورود به اردوی تیم ملی تکواندو، هفته نخست فروردین ماه سال آینده برگزار می گردد و این طور که پیداست فریبرز عسکری سرمربی تیم‌ملی تکواندو به دنبال ایجاد انگیزه در میان تکواندوکاران می‌باشد و هدفش این است همه تکواندوکاران با توجه به عملکردشان در انتخابی جواز حضور در اردو را کسب نمایند.

** روي اسم‌ها تمركز نمي‌كنم
صحبت های فریبرز عسکری مبنی بر اینکه «روي اسم‌ها تمركز نمي‌كنم و ديگر هيچ تكواندوكاري در تيم‌ملي حاشيه امنيت ندارد؛ هر كسي عملكرد خوبي داشته باشد، هوگوي تيم ملي را مي‌پوشد.» را بایستی به فال نیک گرفت و آغاز فصل جدید تکواندو ایران را انتظار داشت. سرمربی جدید تیم‌ملی به این باور رسیده تا زمانی که حس رقابت‌ میان تکواندوکاران وجود نداشته و از حاشیه امنیت خود مطمئن باشند نمی‌توان موفقیت‌های چندانی کسب کرد و از همین رو اولین گام را برای هدایت ملی‌پوشان محکم برداشت تا تمامی کسانی که خواستار حضور در اردو هستند برای این هدف بجنگند.

** حضور جوانان مستعد تکواندو در رنکینگ فدراسیون جهانی
عسکری برای ایجاد تحول در تیم‌ملی خود را آماده کرده و می‌خواهد از تمامی جوانان مستعد و با انگیزه تکواندو بهره بگیرد و به وضوح می‌توان این موضوع را از صحبت‌هایش فهمید «مي‌خواهم با كمك ملي‌پوشان نظم و انضباط را در تيم ملي حاكم كنم، طوري كه تكواندوكاران مثل سرباز در خدمت تيم ملي باشند. هدف دوم من ايجاد انگيزه بين ملي‌پوشان است و به تدريج پاي جوانان مستعد در ليگ را به رنكينگ باز مي‌كنم تا حداقل در هر وزن ۳ تكواندوكار داشته باشيم.»

** زمان مناسبی تا بازی‌های المپیک در پیش داریم
سرمربی جدید تیم‌ملی پیش از این و در سال 2012 نیز تجربه هدایت نماینده ایران را در بازی‌های‌المپیک داشته اما این دوره به دنبال بهره‌گیری از تجربه گذشته خود می‌باشد و برای کسب بهترین نتیجه از حالا فعالیت خود را آغاز کرده است «می‌دانم به کجا آمده‌ام، چرا که یک بار این شرایط را درک و لمس کردم. تفاوت در این است که آن مقطع فرصت خیلی کمتر از حال حاضر بود، اما در مقطع فعلی زمان مناسبی تا بازی‌های المپیک در پیش داریم. دید من نسبت به دوره اول حضور در تیم ملی بازتر شده است و زمانی که برایم مشکلی پیش می‌آید به جای آنکه آن را در بیرون جستجو کنم به درون خودم نگاهی داشته می‌کنم.»

حال که عسکری با برنامه رو به جلو گام برمی‌دارد باید دید تکواندوکاران چقدر برای کسب جواز حضور تلاش می‌کنند و باتوجه به اینکه حضور کلیه تکواندو در مسابقات ورود به اردوی تیم‌ملی الزامی است از حالا باید تمام توان خود را به کار بگیرند چراکه گویا مربی با اخلاق کشورمان هیچ حاشیه امنیتی را برای هیچ تکواندوکاری در نظر نگرفته و همگی باید برای پوشیدن هوگوی تیم‌ملی بجنگند.
تاريخ:چهارشنبه 16 اسفند 1396 - 11:13