کمیته فنی در نتایج تیم ملی سهیم است/ از عسگری حمایت می‌کنیم


عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو گفت: در نتایجی که تیم ملی در میادین مختلف رقم می‌خورد، اعضای کمیته فنی شاید خود را بیش از دیگران سهیم دانسته و برای بهبود کار تلاش کنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ اصغر رحیمی با بیان مطلب فوق در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی تکواندو گفت: در جلسات کمیته فنی تمامی مسائل مربوط به تیم ملی، نحوه آماده سازی، دیدارهای تدارکاتی، برنامه های برون مرزی و نتایج کسب شده مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت به انتخاب فریبرز عسگری به عنوان سرمربی جدید تیم ملی رسیدیم.

وی افزود: باید از مهدی بی باک و کادر فنی وی که در یکسال گذشته زحمات زیادی برای تیم ملی متحمل شدند. ایشان بعد از موضوعاتی که در المپیک رقم خورد وظیفه هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و کمیته فنی از روند تیم ملی و نتایج آن که با شیب ملایم در حال پیشرفت بود ناراضی نبود، ولی به هر حال جمع‌بندی کمیته فنی تغییر بود.

وی افزود: ما از نفراتی که برای هدایت تیم ملی مدنظر قرار داشتند، برنامه نخواستیم، کمیته فنی از هر سه مربی خواست استراتژی خود را تا رسیدن به المپیک و تعداد سهمیه های کسب شده تشریح کنند. دوره قبل ما هزینه های زیادی کردیم و با سهمیه به ریو ۲۰۱۶ رفته و در نهایت با وجود آسیب ها و مسائل مختلف به کسب مدال منتهی نشد، برعکس اردن با کسب سهمیه قاره ای به مدال با ارزش المپیک را هم دست یافت. این مثال را بیان کردم تا بدانیم اهمیت طراحی استراتژی و چگونگی اجرای آن برای رسیدن به هدف تا چه میزان بالاست.

عضو کمیته فنی فدراسیون در مورد انتخاب مدیر فنی برای تیم ملی هم گفت: در جلسات کمیته فنی ما دو مورد در دستور کار داشتیم که یکی همین موضوع مدیر فنی بود. ضرورت انتخاب مدیر فنی برای همه اعضای کمیته فنی محرز شد و پس از بحث و تبادل نظر فراوان بر روی یک نام به اتقاق نظر رسیدیم. قرار شد رئیس فدراسیون با فرد مورد نظر گفتگو کرده و پس از رسیدن به توافق حکم وی نیز صادر شده و از سوی روابط عمومی فدراسیون معرفی شود.

رحیمی در مورد احتمال همکاری و هماهنگی فرد موردنظر برای سمت مدیر فنی و فریبرز عسگری گفت: اتفاقا نظر کمیته فنی با نظر سرمربی تیم ملی یکسان بود و مطمئن هستم که از این نظر مشکلی خاصی پیش نخواهد آمد و به امید خدا تیم خوب و هماهنگی برای هدایت تیم ملی تشکیل خواهد شد.

این کارشناس تکواندو در مورد برنامه های تیم ملی که به زودی آغاز خواهد شد گفت: هنوز برنامه های تیم ملی مصوب نشده و قرار بر این است که بعد از انتخاب مدیرفنی، سرمربی تیم ملی در جلسه ای با ایشان برنامه های خود را از مسابقات انتخابی گرفته تا نحوه آماده سازی تیم ملی برای مسابقات پیش رو بخصوص بازیهای آسیایی، گرندپری ها و کسب سهمیه های المپیک تدوین و پس از آن در جلسه کمیته فنی مطرح و در صورت تصویب اجرایی شود.

این عضو کمیته فنی به حضور عسگری در راس تیم ملی تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ گفت: کمیته فنی از تیم ملی و کادر فنی انتخاب شده به بهترین شکل و با تمام توان حمایت خواهد کرد. ولی کادر فنی باید طبق برنامه های ارائه شده پیش رفته و به اهداف طراحی شده برسد. ولی اگر ببنیم که انحراف از برنامه داریم و نتایج کسب شده طبق آن چیزی که طراحی کرده بودند، نیست، قطعا ورود خواهیم کرد.

رحیمی در پایان گفت: کمیته فنی نظارت مستقیم روی برنامه های تیم ملی دارد و برنامه ها و نتایج را گام به گام رصد می کند. این انتخاب کمیته فنی است و ما خود را در نتایج کسب شده سهیم می دانیم. برهمین اساس هم به خوبی حمایت کرده و بسیار امیدوارم که با تغییراتی که ایجاد شده بتوانیم خیلی زود به روزهای خوب تکواندو ایران در جهان برگردیم.
منبع:مهر
تاريخ:شنبه 19 اسفند 1396 - 09:05