انتقادات غیرمنصفانه از عسکری و کمیته فنی همچنان ادامه دارد


با انتخاب فریبرز عسکری به عنوان سرمربی جدید تیم ملی شاهد انتقاداتی از سوی برخی‌ از کارشناسان نسبت به تصمیم کمیته فنی بودیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با انتخاب فریبرز عسکری به عنوان سرمربی جدید تیم ملی شاهد انتقاداتی از سوی برخی‌ از کارشناسان نسبت به تصمیم کمیته فنی بودیم. انتقاداتی که بعضی‌ از آنها بی‌انصافی در حق عسکری و زیر سوال بردن توانایی‌های این مربی بااخلاق و شاخص کشورمان بود.
فریبرز عسکری در دوران فعالیت ورزشی خود موفق به کسب مدال در تمامی رویدادهای معتبر رشته تکواندو شد و یکی از ملی‌پوشان شاخص تیم ملی در سال‌های میانی تکواندو ایران بود. عسکری با 4 حضور در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب یک نشان طلا، یک نقره و یک برنز از قدیمی رویداد این رشته ورزشی در قاره کهن شد.
سرمربی حال حاضر تیم ملی در دومین دوره حضور تکواندو در بازی‌های آسیایی در هیروشیما ژاپن موفق شد دومین طلای تاریخ تکواندو ایران از این مسابقات را کسب کند. همچنین عسکری در مسابقات قهرمانی جهان نیز موفق به کسب یک نشان برنز شد. اما شاید بزرگترین حسرت عسکری در دوران ورزشکاری به بازی‌های المپیک ارتباط داشته باشد. جایی که مدال نقره او در المپیک بارسلون به دلیل حضور آزمایشی این رشته در این مسابقات در جدول مدال‌های کشورمان محاسبه نشد.
عسکری در دوران مربیگری نیز حضور موفقیت وکسب مدال در دو رویداد المپیک را تجربه کرده است. ابتدا در نخستین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان در سال 2010 در کشور سنگاپور موفق شد با دو شرکت کننده یک مدال طلا و یک مدال نقره برای کشورمان به ارمغان بیاورد. بعد از این مسابقات نیز و در فاصله کوتاه تا المپیک لندن هدایت تیم ملی در این مسابقات را برعهده گرفت و توانست در معتبرترین رویداد تکواندو جهان یک مدال نقره توسط محمد باقری معتمد کسب کند.
تمامی ورزشکاران و مربیانی ورزش کشورمان همیشه حضور در رویداد المپیک را متفاوت از تمامی رقابت‌ها عنوان کردند و بارها با جو و فضای متفاوت این رویداد ورزشی با دیگر رقابت‌های بین‌المللی اشاره کردند. موضوعی که عسکری در دو حضور خود در این مسابقات المپیک نوجوانان و المپیک لندن نشان داده است که تحت تاثیر جو آن قرار نمی‌گیرد و به خوبی توانایی کسب موفقیت در این مسابقات را دارد.
عسکری در رقابت‌های جام‌جهانی نیز تجربه هدایت ملی‌پوشان کشورمان را برعهده داشته است و با نایب قهرمانی در مسابقات جام‌جهانی آذربایجان نشان داده است به اصول مربیگری در رده ملی به خوبی اشراف دارد. علاوه بر این فاکتورها نظم، انضباط و توجه به اخلاقیات از مهمترین فاکتورهای تیم‌های تحت رهبری عسکری بوده است و این مربی نشان داده است به خوبی بر نقش این عوامل بر موفقیت آگاه است.
عسکری در زمینه کار با جوانان نیز تجربه خوبی داشته است و سالیان سال با جوانان جویای نام در رویدادهای لیگ برتر حضور چشمگیری داشته است. در یک سال اخیر نیز او با موفقیت با این جوانان در بازی های کشورهای اسلامی وداخل سالن آسیا مهر تایید دیگری بر توانایی‌های خود زد.
با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای دوران ورزشی و قهرمانی فریبرز عسکری به خوبی متوجه می‌شویم انتخاب او از سوی کمیته فنی بر اساس سلیقه نبوده است و با احترام به سایر گزینه‌ها او از توانایی و امتیازات قابل توجهی برای هدایت ملی‌پوشان تکواندو ایران برخوردار بوده است.
تاريخ:يكشنبه 20 اسفند 1396 - 08:32