اعلام تاريخ مسابقات گرند اسلم در سال 2018 ميلادى/ فدراسیون جهانی برای تکواندوکاران ارزشی قائل نیست


تاريخ مسابقات گرند اسلم در سال 2018 ميلادى در حالی اعلام شد که به نظر می‌رسد فدراسیون جهانی فقط به فکر منافع خودش است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو تاريخ مسابقات گرند اسلم در سال 2018 ميلادى را اعلام کرد.
برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

31 فروردين - 2 ارديبهشت : اولين سرى مسابقات اوپن انتخابى براى حضور در مسابقات گرند اسلم ووشى 2018

19 - 21 مرداد: رقابت هاى جام جهانى تيمى 2018 ووشى

4 - 6 آبان: دومين سرى مسابقات اوپن انتخابى براى حضور در مسابقات گرند اسلم 2018 ووشى

18 - 21 آذر: مسابقات گرند اسلم 2018 ووشى

فدراسیون جهانی تکواندو دراقدامی عجیب تاریخ مسابقات انتخابی گرنداسلم را قبل از شروع گرندپری ها تعیین کرد. این کار بدین معناست که نفرات برتر رنکینگ المپیکی می‌توانند باشرکت در یک تورنمنت G1 سهمیه بگیرند و بدون کسب طلا درگرندپری ها هم خیالشان از بابت حضور در پرهزینه ترین تورنمنت سالانه تکواندو راحت باشد.

ازطرفی اگر نفرات برتر رنکینگ المپیکی سهمیه گرنداسلم را باشرکت درانتخابی دریافت کنند و درمسابقات گرندپری هم طلا بگیرند انوقت بحث دعوت از رنکینگ های برتر پیش خواهد آمد!
به نظر می اید با شیوه ای که فدراسیون جهانی درپیش گرفته گرنداسلم مکانی برای درخشش وهنرنمایی رنکینگ های تک رقمی است، نه ستاره های درحال ظهور دنیای تکواندو.

فدراسیون جهانی فقط به دنبال درآمدزایی است و کمترین اهمیت را به تکواندوکاران می‌دهد. برگزاری مسابقات متعدد در سالیان اخیر باعث شده است تمامی ستارگان دنیای تکواندو در مقاطعی با آسیب دیدگی مواجه شوند و حتی از حضور مداوم در اردوها، سفرها و مسابقات دچار تکواندو زدگی شوند.
در سالیان اخیر به حدی بازیکنان بزرگ دنیای تکواندو با یکدیگر مسابقه دادند که نه تنها دیگر این مبارزات برای خود آنها ایجاد انگیزه نمی‌کند بلکه تماشاگران پیگیر این رشته نیز از مصاف بزرگان این رشته به سر ذوق نمی‌آیند.
تقویم فشرده فدراسیون جهانی باعث شده تکواندوکاران برجسته دنیا با فشار مضاعف به پایان زودهنگام دوران قهرمانی خود نزدیک و از حضور در مسابقات لذتی نبرند.
قطعا تداوم این تعداد مسابقات به جذابیت تکواندو کمک نخواهد کرد و تنها باعث خواهد شد ورزشکاران مانند مارکوپولو مدام در سفر باشند.تاريخ:دوشنبه 21 اسفند 1396 - 15:32