برخی باشگاه‌های تکواندو تبدیل به بنگاه اقتصادی شده‌اند


رئیس هیئت تکواندو استان اصفهان گفت: برخی باشگاه‌ها تنها بنگاه اقتصادی هستند و برخی مربیان 400 هنرجو در سال معرفی می‌کنند اما یک شرکت‌کننده در مسابقات ندارند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ فرهاد رستم شیرازی عصر امروز در آیین تجلیل از مدال آوران تکواندو اصفهان اظهار داشت: سالی که گذشت یکی از بدترین سال‌ها از نظر شرایط اقتصادی بود، در ورزش هم اگر پول وجود نداشته باشد هیچ چیز نیست، هر سال می‌توانستیم مبلغی به هیئت تزریق کنیم ولی امسال نتوانستیم یک سوم آن را نیز تامین کنید.

وی افزود: برنامه و تقویم ما در سال 96 حدود 975 میلیون تومان، 94 حدود 110 میلیون تومان و 95 به 270 میلیون تومان رسید و هزینه‌های ما 600 میلیون شد، البته شاید همه عدد مطرح شده محقق نشد اما معادل آن تحقق پیدا کرد.

رئیس هیئت تکواندو اصفهان با گلایه از باشگاه‌های تکواندو اصفهان خاطرنشان کرد: 220 باشگاه در اصفهان داریم اما تعداد شرکت کننده‌های ما در مسابقات بانوان حدود 70 بوده و در مسابقات آقایان حدود 120 شرکت کننده، من نمی‌دانم باشگاه‌ها چه کار می‌کنند که یک بازیکن هم برخی از آن‌ها نفرستاده‌اند، بر اساس قوانین جدید اگر باشگاهی شرکت فعال در مسابقات نداشته باشند ما نیز کمی در بحث ارتقا مانع می‌شویم.

وی تصریح کرد: اگر کم کاری در باشگاه‌ها شود ما نیز کوتاهی‌هایی در حق باشگاه اعمال می‌کنیم، موتور محرک ورزش همگانی، ورزش قهرمانی است، برخی باشگاه‌ها تنها بنگاه اقتصادی شده‌اند و برخی مربیان 400 کمربند در سال معرفی می‌کنند اما یک شرکت کننده در مسابقات ندارند.

رستم شیرازی بیان کرد: امسال مشکلات مالی بسیاری داشتیم اما 11 تیم را به لیگ‌های برتر و لیگ‌های دسته یک ارسال کردیم، مشکلاتی در هزینه‌ها داشتیم اما همه توان خود را در حضور تیم‌ها گذاشتیم.

هیئت تکواندو در سال 96 حدود یک میلیارد گردش مالی داشته
اکبر سعید‌زاده دبیر هیئت تکواندو اصفهان اظهار داشت: اهداف بزرگی در هیئت تکواندو در بعدهای داوری، مربیان ملی و کسب مقام‌های داخلی و خارجی وجود دارد، قرار بر این شد تا با یک برنامه ریزی در سال نخست مشکلات را رصد کرده و پس از آن زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری را تقویت کنیم و در سال سوم رفع اشکال کنیم و در سال چهارم سکو داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر سال سوم رو به پایان است و همه تیم‌های ما از رتبه‌های 2 رقمی سال‌های گذشته به رتبه‌های زیر هفتم و هشتم رسیده‌اند، امیدوارم سال آینده نیز ارتقا رتبه داشته باشیم، این اتفاق کوچکی نیست و هماهنگی یک مجموعه برای مسابقات هزینه‌های بسیاری دارد.

دبیر هیئت تکواندو اصفهان خاطرنشان کرد: ما 5 رده سنی خردسال و 5 رده سنی نونهال داریم، 3 تیم در لیگ برتر و 2 تیم در دسته یک کشور داریم، همه این‌ها هزینه دارند، هیئت تکواندو در سالی که رو به پایان است حدود یک میلیارد گردش مالی داشته و فارغ از هر گونه اتفاق و مشکلی سال جدید را آغاز می‌کنیم.
منبع: تسنیم
تاريخ:دوشنبه 21 اسفند 1396 - 19:44