بانوان ایرانی به دنبال تاریخ‌سازی در ویتنام


به نظر می‌رسد با رشد سالیان اخیر تکواندو بانوان ایران در سالیان اخیر، امیدواری‌های بیشتری برای اولین سکونشینی تیم ملی تکواندو بانوان در قاره آسیا ایجاد شده است .

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بانوان تکواندو ایران در حالی از 5 خردادماه سال جاری در بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در هوشیمینه ویتنام به رقابت با رقبای خود خواهند پرداخت که هفتمین حضور خود در این مسابقات را تجربه خواهند کرد.
تکواندوکاران بانوی ایرانی برای اولین بار در هفدهمین دوره این مسابقات در سال 2006 در بانکوک به میدان رفتند که تنها به یک مدال برنز دست یافتند. شش دوره گذشته حضور بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هیچگاه با سکونشینی آنها همراه نبوده است و تنها دستاورد ما از این رویداد قاره کهن کسب یک مدال طلا، سه نقره و 13 برنز بوده است.
به نظر می‌رسد با رشد سالیان اخیر تکواندو بانوان ایران در سالیان اخیر، امیدواری‌های بیشتری برای اولین سکونشینی تیم ملی تکواندو بانوان در قاره آسیا ایجاد شده است . همچنین با توجه به قوانین اتحادیه تکواندو آسیا این شانس برای ما در بانوان نیز وجود دارد از مدال آوران مسابقات نخستین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در ترکیب خود استفاده کنیم و علاوه بر شش سهمیه این مسابقات از 4 مدال‌آوران‌مان در مسابقات سال گذشته ازبکستان نیز بهره ببریم.
مهرو کمرانی در حالی امیدوار به موفقیت در مسابقات بیست و دومین دوره قهرمانی آسیا است که در دوره گذشته این مسابقات در مانیل فیلیپین نیز هدایت تیم ملی را برعهده داشت و در نهایت به سه مدال برنز با تیم ملی نیز دست یافت. کمرانی قطعا در این دو سال تجربیات بیشتری پیدا کرده است و با توجه به تاریخ سازی در المپیک ریو همراه با کیمیا علیزاده، امیدوار است برای اولین بار نیز با دختران تکواندوکار ایران سکونشینی در مسابقات قهرمانی آسیا را نیز به افتخارات خود و این رشته ورزشی اضافه کند.
کاری که با توجه به حضور کشورهای پرقدرتی همچون کره‌جنوبی، چین، فیلیپین و سایر رقبای ما چندان راحت نیست اما دختران ما در سالیان اخیر اثبات کردند توانایی انجام دادن کارهای بزرگ را دارند و این بار پیش از حضور در بازی‌های آسیایی ابتدا به دنبال شکستن سد عدم سکونشینی در آسیا هستند.
تاريخ:سه شنبه 21 فروردين 1397 - 09:13