آقایی نوجوانان ایران در جهان/ کارخانه بازیکن‌سازی تکواندو ایران همچنان ادامه دارد


این قهرمانی بار دیگر به جامعه تکواندو اطمینان خاطر داد که کارخانه بازیکن سازی و پشتوانه‌سازی در این رشته به خوبی در حال انجام وظیفه است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان درحالی به پایان رسید که نوجوانان شایسته پسر کشورمان با کسب 7 مدال طلا و 2 برنز و 110 امتیاز با اقتدار موفق به کسب دومین مقام خود در این در رده سنی شدند و دستاوردی تاریخی و تکرار نشدنی را رقم زدند. این در حالی بود که کره‌جنوبی با کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز و 54 امتیاز با اختلاف در جایگاه دوم قرار گرفت و در مقابل آقایی پسران ایران سر تعظیم فرود آورد.
فاصله فاحش دستاورد مدالی و امتیازی نمایندگان تکواندو ایران با کره‌جنوبی به خوبی نشان از توانایی بالای نمایندگان کشورمان داشت و به خوبی نشان داد سرمایه‌گذاری فدراسیون در این ر ده سنی جواب داده است. این قهرمانی نیز در حالی برای تکواندو ایران به دست آمد که بیشترین مدال طلای کسب شده توسط تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان تا پیش از این دوره مربوط به هشتمین دوره این رقابت‌ها بود که نمایندگان کشورمان با کسب 3 طلا، یک نقره و یک برنز نخستین قهرمانی خود را کسب کرده بودند. پسران ما در تونس با کسب مجموع 9 مدال از 10 وزن حتی به رقبای خود اجازه ایجاد خطر را ندادند و اختلاف چشمگیر فنی و تکنیکی خود را به رخ تکواندو دنیا کشاندند.
ضمن اینکه وحید عبداللهی سرمربی شایسته تیم ملی تکواندو نوجوانان و حسین لطفی نماینده وزن اول تیم نوجوانان به عنوان بهترین مربی و فنی‌ترین بازیکن این دوره از رقابت‌ها دست یافتند و کلکسیونی افتخارآفرینی تکواندو ایران را تکمیل کردند.
نوجوانان تکواندو ایران در دوره گذشته نیز در حالی با کسب یک طلا،یک نقره و یک برنز به مقام چهارم جهان دست یافتند که به دلیل مشکل روادید مربیان خود را به همراه نداشتند و قطعا اگر مانند این دوره از حضور وحید عبداللهی و زوار در کنار خود بهره می‌بردند، با توجه به حساسیت روحی و روانی این رده سنی دستاورد بهتری را رقم می‌زدند.
این قهرمانی بار دیگر به جامعه تکواندو اطمینان خاطر داد که کارخانه بازیکن سازی و پشتوانه‌سازی در این رشته به خوبی در حال انجام وظیفه خود است و قطعاً در ادامه مسیر نیز با هدایت درست این نوجوانان شاهد حضور آنها در تیم‌های جوانان و بزرگسالان خواهیم بود تا همچنان شاهد افتخارآفرینی تکواندو ایران در جهان باشیم. همچنین عملکرد شایسته تیم نوجوانان باز هم به خوبی نشان داد برگزاری لیگ‌های رده‌های پایه چه تاثیر مثبتی در تکواندو ما ایجاد کرده است و علاوه بر تربیت درست نیروی انسانی به بالارفتن توان روحی بازیکنان ما نیز کمک کرده است.
قطعا تکواندو ایران با کسب این نتیجه از حرکت باز نخواهد ایستاد و به زودی کار خود را برای موفقیت در بازی‌های المپیک نوجوانان در آرژانتین نیز آغاز خواهد کرد.
تاريخ:يكشنبه 26 فروردين 1397 - 11:40