تشکیل تیم امید برای حفظ سرمایه‌های تکواندوی ایران


امیدواریم با تاریخ‌سازی نوجوانان تکواندو، فدراسیون که به خوبی نشان داده است به لزوم پشتوانه‌سازی توجه خوبی داشته با تشکیل یک تیم دوم سکویی برای رسیدن بازیکنان رده نوجوانان در زمان مناسب به تیم بزرگسالان باشند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، قهرمانی درخشان و قاطعانه تیم نوجوانان تکواندو در آغاز سال 97 بهترین اتفاق ممکن برای جامعه تکواندو و ورزش کشور بود و بار دیگر نشان از پتانسیل بالای یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزشی کشور داد. نوجوانان تکواندو کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان با کسب 7 مدال طلا مجددا از اقتدار تکواندو ایران خبر دادند و حالا بعد از این مسابقات وظیفه مسئولان فدراسیون تکواندو است تا با در نظر گرفتن برنامه‌ای منظم به فکر حفظ و مراقبت از استعدادهای این رشته ورزشی باشند.
تکواندو یکی از رشته‌های ورزشی است که در آن بعد از رده نونهالان و نوجوانان خبری از مسابقات رده جوانان نیست و ورزشکاران این رشته ورزشی از 17 سالگی به بعد در صورت داشتن توانایی از امکان حضور در رده بزرگسالان برخوردار هستند. اتفاقی که باعث شده است بسیاری از استعدادهای این رشته ورزشی بعد از 17 سالگی و با طی نکردن مسیر درست به هدر رفته و از رسیدن به رشد واقعی برخوردار نباشند. حالا در این شرایط که خبری از مسابقات رده جوانان در قاره آسیا و جهان نیست بهتر است فدراسیون تکواندو با تشکیل تیمی به عنوان تیم جوانان یا حتی امید و استفاده از بازیکنان رده نوجوانان با پتانسیل بالا شرایط تداوم رشد این بازیکنان را فراهم و رفته رفته آنها را به رده بزرگسالان تزریق کند.
قطعا یک بازیکنان 17 ساله همچنان به دلیل حضور در سنین رشد جا برای پیشرفت از لحاظ جسمانی و فنی را دارد و حضور یک مرتبه این نوجوانان در رقابت با بازیکنانی که از لحاظ عضلانی، قدی، فنی و تجربی به رشد دست یافتند کار چندان درستی نیست. در گذشته چندین بار خبر از تشکیل تیم امید شده است اما هر بار بنا به دلایلی این اتفاق به صورت مداوم به واقعیت تبدیل نشده است.
امیدواریم با تاریخ‌سازی نوجوانان تکواندو، فدراسیون که به خوبی نشان داده است به لزوم پشتوانه‌سازی توجه خوبی داشته است با تشکیل یک تیم دوم سکویی برای رسیدن بازیکنان رده نوجوانان در زمان مناسب به تیم بزرگسالان باشند. قطعا بازیکنان این رده سنی نیز با حضور در این تیم از روند رو به رشد خود عقب نخواهند افتاد و مسیری که به درستی برای تربیت آنها طی شده است را ادامه خواهند داد.
فدراسیون تکواندو حالا که برای دست یابی به قهرمانی رده نوجوانان متحمل هزینه شده است و با نتایج درخشان به هدف خود رسیده باید برای تکمیل پروسه پشتوانه‌سازی خود هر چه زودتر به فکر تشکیل تیم جوانان و امید افتاده تا باز هم نشان بدهد در زمینه پشتوانه‌سازی یکی از فدراسیون‌های پیشتاز در ورزش ایران است.
تاريخ:پنجشنبه 30 فروردين 1397 - 09:46