خلا گزارشگران حاذق در پخش مسابقات تکواندو


رقابت‌های جذاب و حساس تکواندو در سطوح مختلف در شرایطی از شبکه ورزش به نمایش در می‌آید که این روزها خلا گزارشگران حاذق وکاربلد در این حوزه به خوبی دیده می‌شود.

به گزارش سایت هواداران، با توجه به نمایش و پخش مستقیم مسابقات رشته‌های مختلف در سطوح متفاوت داخلی و بین المللی دیگر این جمله که(تلویزیون تنها مسابقه فوتبال پخش میکند) را کمتر می شنویم.
در همین راستا شبکه ورزش بارها اقدام به پخش مستقیم مسابقات تکواندو کرده است. رقابت‌هایی که از لیگ برتر گرفته تا رقابت های فینال جهانی بزرگسالان و حتی نوجوانان را شامل می شود.
برهمین اساس هفته گذشته و همزمان با برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان تکواندوی نوجوانان، شبکه ورزش اقدام به پخش مستقیم فینال این مسابقات کرد.
رقابت هایی جذاب و دیدنی که مخاطب را پای گیرنده ها نگه می داشت.
اما صحبت های کارشناس و گزارشگر این مسابقات به حدی حوصله سر بر بود که مخاطب ترجیح می داد برای حفظ جذابیت مسابقه آن ها را بدون صدا دنبال کند.
این در حالی است که صدای گرم گزارشگران می‌تواند شور و هیجان رقابت ها را دو چندان کند.
البته مشکل در نبود هیجان در صدای گزارشگر خلاصه نمی‌شد. فقدان اطلاعات مفید ودرخور مسابقات نیز مزید بر علت بود تا تماشاگر ترجیح بدهد به جای شنیدن صدای گزارشگر مبارزات را صامت دنبال کند.
این در حالی است که برخی از ملی پوشان اسبق تکواندو می‌توانند در قالب کارشناس وحتی گزارشگر مسئولیت توصیف مسابقات را برعهده بگیرند.
ملی پوشانی که خود تجربه مبارزه در فضاهای مختلف بین‌المللی و داخلی را داشته اند و می توانند حال و هوای فینال یک مسابقه جهانی را به مخاطب انتقال دهند.
این در شرایطی است که تکواندو مسابقاتی همچون قهرمانی آسیا، گرند پری و بازی های آسیایی را پیش رو دارد که هرکدام از حساسیت های خاصی برخوردار است. دراین میان نیاز استفاده از کارشناسان حاذق و آگاه به علم روز تکواندو به خوبی دیده می شود.
تاريخ:پنجشنبه 30 فروردين 1397 - 09:50