تحلیل اوزان 8 گانه مسابقات جام فجر تکواندو/ جوانانی که به ترکیب تیم ملی نزدیک شدند


بیست و نهمین دوره مسابقات جام فجر تکواندو در دو گروه آقایان و بانوان در استان البرز برگزار شد و در پایان تیم‌های نماینده کشورمان به عناوین قهرمانی دست یافتند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بیست و نهمین دوره مسابقات جام فجر تکواندو در دو گروه آقایان و بانوان در استان البرز برگزار شد و در پایان تیم‌های نماینده کشورمان به عناوین قهرمانی دست یافتند.
در رقابت‌های امسال تیم‌هایی از عراق،افغانستان، لبنان، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه، قزاقستان، عمان و هند حضور داشتند و با تصمیم فریبرز عسکری، سرمربی تیم ملی تمام ملی‌پوشان نیز ملزم به حضور در این رقابت‌ها بودند. با این تصمیم دیدار رودروی ملی‌پوشان مقابل یکدیگر نیز حکم انتخابی تیم ملی را داشت.
موضوعی که انگیزه جوانان را بیشتر و بازیکنان ملی‌پوش را برای کسب بهترین نتیجه به تلاش بیشتری وادار کرده بود. رویارویی ملی‌پوشان با تجربه و جوان در این مسابقات با نتایج جالب توجهی و شگفتی‌هایی نیز همراه بود.
در این گزارش قصد بررسی فنی مسابقات جام فجر را نداریم و تنها به بررسی اتفاقات اوزان مختلف این رویداد می‌پردازیم.
در وزن اول مسابقات حضور آرمین هادی‌پور و ابراهیم صفری باعث شده بود که از ابتدا همه منتظر رویارویی این دو بازیکنان باشند و در نهایت نیز با حضور آنها در دیدار نهایی شاهدی رقابت جذابی بین دو بازیکن ملی‌پوش در اردوی تیم ملی بودیم. در نهایت نیز هادی‌پور با غلبه بر صفری به مقام قهرمانی رسید تا از انگیزه بالای خود برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا خبر بدهد. در این وزن آرش صلاحی‌نژاد نیز با شکست نزدیک مقابل هادی‌پور در مرحله نیمه‌نهایی به مقام سوم رسید.
در وزن دوم اما با توجه به حضور عاشورزاده در یک وزن بالاتر شاهد قهرمانی محمدحسن پلنگ افکن بودیم.
با حضور فرزان عاشورزاده در وزن سوم شاهد رقابت سروش احمدی، مهدی یوسفی و فرزان عاشورزاده بودیم که در نهایت در این وزن سروش احمدی به مقام قهرمانی دست یافت. رقابت جذاب این وزن نیز مربوط به دیدار نیمه‌نهایی بود که مهدی یوسفی در راند طلایی مقابل فرزان عاشورزاده به برتری دست یافت تا حریف احمدی در دیدار نهایی باشد. هر چند شکست یوسفی مقابل احمدی باعث شد تا او با دو شکست مقابل احمدی از حضور در انتخابی 8 اردیبهشت ماه باز بماند.
در وزن چهارم نیز شاهد حضور میرهاشم حسینی بودیم. ملی‌پوش تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان که در وزن سوم به مدال نقره جهان نیز دست یافت. حسینی در یک وزن بالاتر نیز به دیدار نهایی صعود کرد اما در راند طلایی مغلوب امیرمحمد بخشی یکی دیگر از جوانان تکواندو ایران شد. حسینی برای حضور در دیدار نهایی نیز مقابل محمد سالار وحیدی در نیمه‌نهایی به برتری دست یافت.
در وزن پنجم نیز امیرحسین ساسان و عرفان حیدری برگزار کننده دیدار پایانی بودند و در نهایت ساسان با برتری مقابل حیدری ضمن کسب عنوان قهرمانی به عضویت تیم ملی در آمده و از حضور در مسابقات انتخابی روز شنبه 8 اردیبهشت ماه معاف شود.
وزن ششم نیز با بازگشت مهدی خدابخشی و درخشش او همراه بود. در این وزن عرفان ناظمی دیگر نماینده کشورمان بود که با خدابخشی دیدار پایانی را نیز برگزار کرد و با شکست نزدیک مقابل یکی از نفرات نامدار تکواندو ایران به نایب قهرمانی رسید.
در وزن هفتم نیز حضور پوریا عرفانیان، احمد محمدی و محمدرضا خانی جذابیت رقابت‌های این وزن را بیشتر کرده بود. شکست احمد محمدی مقابل محمدرضا خانی در دیدار نیمه‌نهایی یکی از اتفاقات جالب این وزن بود تا خانی حریف عرفانیان در دیدار پایانی باشد. مسابقه‌ای که با برتری قاطع عرفانیان همراه شد تا او نیز با توجه به دو برتری مقابل رقبای خود به عضویت تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا در بیاید.
حضور سجاد مردانی، سعید رجبی و مرتضی شیری در وزن هشتم باعث شده بود تا شاهد یکی از جذابت‌ترین رقابت‌های جام فجر باشیم. رویارویی سعید رجبی و سجاد مردانی در نیمه‌نهایی این مسابقات نیز یکی از حساس‌ترین رقابت‌های این دوره بود که در نهایت با برتری نزدیک 11 بر 9 رجبی به پایان رسید. رجبی بعد از غلبه بر مردانی کار سختی در دیدار نهایی نداشت و با نتیجه 8 بر یک از سد شیری گذشت تا به مقام قهرمانی دست پیدا کند و با توجه به دو برتری مقابل شیری به عضویت تیم ملی در بیاید. سجاد مردانی نیز به دلیل کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا از طریق جام ریاست فدراسیون جهانی دیگر نماینده ما در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود.
حالا و با توجه به قطعی شدن نفرات 3 وزن تیم ملی باید منتظر رقابت‌های روز شنبه 8 اردیبهشت ماه مانده تا تکلیف 5 وزن دیگر تیم ملی نیز مشخص شود.
تاريخ:پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 19:26