جام فجر بانوان و کمبودهایی که بازهم نیازمند سرمایه‌گذاری است


باید قبول کنیم در بخش بانوان به دلیل کمبود نیروی انسانی ما حتی دو بازیکن خوب داخلی در یک وزن نداریم تا رویارویی آنها به بالا رفتن سطح مسابقات کمک کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مسابقات جام فجر بانوان امسال نیز مانند نه سال گذشته در بخش بانوان نیز برگزار شد و همانطور که در مطالب گذشته به تحلیل رقابت‌های آقایان پرداختیم قصد داریم در این گزارش به تحلیل این رویداد نیز بپردازیم.
دهمین دوره جام فجر بانوان نیز مانند سالیان گذشته با قهرمانی نمایندگان کشورمان هموار بود اما برخلاف رقابت‌های آقایان که اعتقاد داشتیم حضور ملی‌پوشان داخلی سطح مسابقات را بالا برده بود، در بخش بانوان شاهد چنین مسئله‌ای نبودیم و دلیل آن نیز تفاوت فنی ملی‌پوشان دو تیم است. در بخش مردان، سرمربی تیم ملی تلاش کرد نقصان حضور تیم‌های پرقدرت را با رقابت‌های انتخابی تیم ملی و حضور چهره‌های ملی‌پوش برطرف کند اما سرمربی تیم ملی بانوان علی‌رغم این تلاش به خاطر کمبود نیروهای انسانی نتوانست کمکی در این خصوص داشته باشد.
در بخش بانوان علاوه بر اینکه تیم‌های کمتری حتی نسبت به آقایان حضور داشتند ما شاهد رقابت‌های داخلی سطح بالا نیز نبودیم و همانطور که پیش‌بینی می‌شد چند چهره شاخص تکواندو بانوان به راحتی به مقام قهرمانی دست یافتند. دلایل این موضوع همچنان تفاوت زیاد تکواندو بانوان و آقایان ایران است و باید قبول کنیم در بخش بانوان به دلیل کمبود نیروی انسانی ما حتی دو بازیکن خوب داخلی در یک وزن نداریم تا رویارویی آنها به بالا رفتن سطح مسابقات کمک کند.
با وجود تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های یکسان فدراسیون تکواندو در بخش بانوان و زحمات نایب رئیس بانوان این رشته باید قبول کنیم همچنان زمان نیاز است تا سطح فنی بانوان ما به آقایان نزدیک شود و تک ستاره‌های بانوان در این رشته به آسمان پر ستاره تکواندو بانوان ایران تبدیل شود.
تنها حسن برگزاری مسابقات بانوان برخلاف آقایان که شاهد رقابت ملی‌پوشان بودیم، کسب امتیازات این مسابقات بود و باید امیدوار باشیم که در سالیان آینده حتی در صورت عدم استقبال کشورهای خارجی شاهد رقابت‌های جذاب بازیکنان داخلی باشیم. قطعا با سرمایه‌گذاری بسیار خوبی که در رده پایه بانوان در حال انجام است و پتانسیل بالایی که دختران تکواندوکار ما از خود نشان دادند در سالیان آینده با افزایش جمعیت این رشته در بخش بانوان شاهد خواهیم بود که حضور ملی‌پوشان داخلی در هر رویدادی به بالارفتن سطح آن مسابقات کمک خواهد کرد.
تاريخ:شنبه 8 ارديبهشت 1397 - 07:46