مردانی که با امید راهی ویتنام می‌شوند


۶ هوگوپوش اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا در شرایطی انتخاب شدند که مسیر سختی را برای رسیدن به تیم ملی پشت سر گذاشتند و حالا این تیم با امید کسب مدال‌های آسیایی خود را آماده می‌کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا با وسواس خاص و فیلترهای سنگین کادرفنی برگزیده شد.

هوگوپوشانی برای رسیدن به تیم ملی سه مرحله انتخابی را پشت سر گذاشتند. مرحله نخست ۹و ۱۰ فروردین ماه برگزار شد.
انتخابی اول نشان داد که جوانان جویای نام بار خود را برای قرار گرفتن در تیم ملی بسته اند.
جام فجر و جام باشگاه های آسیا نیز فرصتی بود که کادرفنی در اختیار طالبان تیم ملی تکواندو قرار داد تا خود را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی دوباره محک بزنند.
آخرین مرحله رقابت انتخابی نیز ۸ اردیبهشت ماه با حضور ۱۴ هوگوپوش برگزار شد .
درپایان هفت خوان انتخابی ها (آرمین هادی پور در وزن 54- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی در وزن 68- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم، پوریا عرفانیان در وزن 87- کیلوگرم و سعید رجبی در وزن 87+ کیلوگرم )بلیت هوشیمینه را کسب کردند.
ترکیبی با تجربه البته منهای امیر محمد بخشی، که در رده بزرگسالان نخستین مسابقه قهرمانی آسیا را تجربه می‌کند.تکواندوکاری که در رقابت های انتخابی نشان داد بسیار آماده و با انگیزه است.
باتوجه به این نفرات می توان پیش بینی کرد نتایج خوبی در انتظار تیم ملی تکواندوی کشورمان باشد. اگرچه تجربه نشان داده است که پیش بینی روی کاغذ با واقعیت های شیاپ چانگ برخی مواقع هم خوانی نداشته است.
با این وجود امید می رود که در هوشیمینه اتفاقات خوبی برای تکواندوی ایران رقم بخورد. امید می رود آرمین هادی پور به مانند قهرمانی جهان جنگنده حاضر شود و مدال طلای آسیایی دوره قبل خود را تکرار کند. فرزان عاشورزاده همان سونامی دوسال قبل باشد و به روزهای اوج خود بازگردد. امیر محمد بخشی فارغ از نام حریفان کار خود را به خوبی انجام بدهد و اولین حضورش با مدال آسیایی همراه شود.
امید می رود مهدی خدابخشی نابودگر حریفانش باشد. اگرچه او در انتخابی ها نشان داد که هنوز برای بازگشت به مرد شماره یک وزن خودش کار دارد. اما انگیزه مهدی پس از یک سال دوری از تیم ملی قابل توجه است. پوریا عرفانیان در قهرمانی آسیا دوره قبل تنها هوگوپوش ناکام تیم ملی بود، امید می رود او در این دوره از مسابقات ناکامی خود را جبران کند و این بار با دست پر به میهن بازگردد.
سعید رجبی نیز سال پر مدالی را پشت سر گذاشت، امید می‌رود او در شیاپ چانگ های ویتنام نیز با اعتماد به نفس بالا به مصاف حریفان برود.
با این اوصاف تیم پرامیدی برای رویارویی با حریفان آسیایی در اختیار کادرفنی است. هوگوپوشانی که برای رسیدن به رویاهای خود تنها یک ماه فرصت دارند.

*همچنین ابراهیم صفری در وزن 54- کیلوگرم، حمیدرضا هادیان در وزن 58- کیلوگرم، سروش احمدی در وزن 63- کیلوگرم، محمدسالار وحیدی در وزن 68- کیلوگرم، مهدی جلالی در وزن 74- کیلوگرم، احمد محمدی در وزن 87- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم نفراتی هستند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – از بکستان موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شدند و در این رویداد شرکت خواهند کرد.

*در رقابت های قهرمانی آسیا تکواندوکارانی که خارج از تیم اصلی بر روی شیاپ چانگ می روند امتیازشان تنها به خودشان تعلق می‌گیرد و در رده بندی تیمی محاسبه نخواهند شد.

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در بخش کیوروگی از 5 خردادماه به مدت دو روز و به میزبانی "هوشیمینه" ویتنام برگزار می شود.
تاريخ:يكشنبه 9 ارديبهشت 1397 - 15:25