آقای مهماندوست! قسم حضرت عباس را باور كنیم یا دم خروس را؟


ای کاش مهماندوست که همیشه به صراحت کلام خود افتخار می کند در این زمینه نیز کاملا صادقانه صحبت کرده و از بی‌اطلاعی خود در خصوص بازیکنان ایرانی، تمرین مشترک دختران و پسران زیر نظر مستقیم ایشان صحبت نکند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، به دنبال انتشار گزارشی در خصوص اقدامات فدراسیون تکواندو آذربایجان برای جذب 5 هوگوپوش دختر ایرانی که در مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم ملی نتوانسته جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کرده و ترکیب قرار بگیرند، شاهد واکنش رضا مهماندوست، سرمربی تیم ملی این کشور بودیم.
مهماندوست در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها با تاکید بر اینکه نقشی در این زمینه نداشته است ، عنوان کرد: " نمی دانم چرا هر اتفاقی می افتد نام مهماندوست را می آورند." این واکنش از سوی سرمربی سابق تیم ملی کشورمان در حالی است که در گزارشی که تحت عنوان "آماده خوری آذربایجانی‌ها" منتشر شد هیچ اشاره‌ای به نقش او نشده و تنها از عدم سرمایه‌گذاری آذربایجانی‌ها به سرمایه‌گذاری در رده‌های پایه اشاره شده بود. با توجه به واکنش مهماندوست به نظر می‌رسد خود او به نقش و فعالیتی که انجام داده در این زمینه اعتقاد دارد که اینگونه در زمینه پاسخگویی برآمده است. برای اینکه مردم و علاقمندان تکواندو نیز از چگونگی حضور بازیکنان ایرانی در آذربایجان آگاهی کامل داشته باشند به یادآوری چند نکته اشاره خواهیم کرد و قضاوت را برعهده جامعه تکواندوخواهیم گذاشت.
در اینکه ورزش آذربایجان با توجه به کمبود نیروهای انسانی در سالیان اخیر در رشته‌های مختلف اقدام به جذب ورزشکاران دیگر کشورها کرده است هیچ شکی نیست و خود مهماندوست نیز به حضور تکواندوکارانی از کشورهای ترکیه، کوبا، روسیه و اکراین پیش از حضورش در این کشور اشاره کرده است. اما نکته مهم دقیقا در همین صحبت‌های سرمربی ایرانی آذربایجانی‌ها است که تا پیش از حضور او در این کشور هیچ گاه سابقه نداشته است که آذری‌ها با وجود جذب تکواندوکار از کشورهای دیگر از تکواندوکاران ایرانی در تیم‌های خود استفاده کنند.
در گذشته شاهد حضور ورزشکاران این کشور در ایران و برپایی اردوهای مختلف با تیم ملی تکواندو کشورمان و همچنین عضویت بازیکنان آذربایجانی در تیم‌های لیگ برتری بودیم و با وجود شناخت کافی از تکواندو ایران نیازهای خود را از سایر کشورها تامین می کردند.

حضورتکواندوکاران ایرانی در آذربایجان دقیقا از زمانی اتفاق افتاد که مهماندوست به عنوان سرمربی تیم ملی آذربایجان در این کشور حضور یافته و به تدریج زمینه حضور تکواندوکارانی همچون میلاد بیگی، پیام قبادی، سینا بهرامی و احمد محمدی در این کشور مهیا شد. البته بهرامی و محمدی پس از مدتی بنا به دلایل مختلف به ایران بازگشتند.
مهماندوست در خصوص حضور 5 دختر تکواندوکار کشورمان نیز در آذربایجان گفته است، فدراسیون آذربایجان آگهی استخدام در زمینه بانوان را در سایت این فدراسیون منتشر کرده است و بانوان تکواندو ایران با مطالعه آن به این کشور سفر کرده اند . ای کاش مهماندوست به این سوال نیز پاسخ بدهد که نقش او به عنوان سرمربی تیم ملی دختران و پسران آذربایجان در این آگهی چقدر بوده است و آیا مسئولان فدراسیون تکواندو آذربایجان بدون اطلاع از نظر او اقدام به فراهم کردن شرایط دختران ایرانی در این کشور کردند؟ و این در حالی که این اطلاعیه در صفحه شخصی اینستاگرام آقای مهماندوست منتشر شده و ایشان شخصا سوالات مخاطبان را پاسخ می دادند.
ای کاش مهماندوست که همیشه به صراحت کلام خود افتخار می کند در این زمینه نیز کاملا صادقانه صحبت کرده و از بی‌اطلاعی خود در خصوص بازیکنان ایرانی، تمرین مشترک دختران و پسران زیر نظر مستقیم ایشان صحبت نکند. البته دلیل این اقدام مهماندوست نیز کاملا مشخص است و اوخوب می‌داند مردم ایران نسبت به تغییر تابعیت ورزشکاران خود تعصب دارند و قصد ندارد با اظهارات صریح خود را رو به روی مردم قرار بدهد.
مهماندوست همیشه خود را یک ایرانی واقعی می‌داند و بارها بارها به حضور خود در جبهه‌ در جنگ تحمیلی و دفاع از خاک کشورمان افتخار کرده است. مسئله‌ای که ما و جامعه تکواندو نیز به آن افتخار می‌کنیم اما از یک ایرانی میهن پرست توقع داریم در جایگاهی که حضور دارد مانع از تغییر تابعیت دختران این مملکت و کشف حجاب آنها شده و مانند گذشته از نوامیس ایرانی در جایگاهی دیگر دفاع کند. اقدامی که اگر ممانعتی در آن صورت گرفته نشود امکان دارد با واکنش مردم غیرتمند ایران اسلامی مواجه شود.
تاريخ:سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 - 14:55