مدینه فاضله پوشالی/ شال و کلاه کردن برای هیچ!


هوگوپوشانی بسیاری به نیت رسیدن به شرایط مطلوب عازم کشورهای دیگر می شوند. در باغ سبزی که پس از ورود به آن پوشالی از آب در می‌آید.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در چندسال گذشته بارها شنیده‌ایم که تکواندوکارانی از ایران شال و کلاه کرده و عازم کشورهای دیگر شده‌اند، به این نیت که در سرزمین‌های آن سوی آب‌ها شاید اتفاقات خوبی برایشان رقم بخورد.
نمونه هایی همچون میلاد بیگی، سینا بهرامی،احمد محمدی،دینا پوریونس و... و حالا تعدادی از دختران تکواندوکار عازم آذربایجان شدند تا شاید درشیاپ چانگ‌های این کشور به موفقیت برسند.
موضوعی که شاید در تکواندو تکراری شده است و هربار که این اتفاق رخ می دهد سراغ رضا مهماندوست (سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان) می‌روند و با نقد او سعی در مقابله با این پدیده بر می آیند.
پدیده‌ای که به نظر می‌رسد به جای پساگیری ازآن باید دنبال پیشگیری بود.
این در حالی است که تعداد خروجی‌های تکواندو به کشورهای دیگر در چندسال گذشته پرتعداد بوده است. این موضوع می‌تواند به دلیل غنای تکواندو از نظر نیروی انسانی باشد، ابزاری که کشورهایی همچون آذربایجان در اختیار ندارند و از این لحاظ فقیر است. برهمین اساس در چند سال گذشته تورهای خود را برای صید نیروهای ایرانی پهن کرده است. آن ها یک بار صید خوبی داشتندو به واسطه تکواندوکار ایرانی الاصل خودشان در المپیک صاحب مدال شدند و پس از آن در میادین مختلف از جمله قهرمانی جهان با میلادبیگی پرچم خود را برافراشته کردند.

اما دراین میان تنها نباید به رفتار آذری‌ها خرده گرفت.آن ها به دنبال تقویت تکواندوی خود هستند به همین دلیل در باغ سبز نشان می دهند و مدینه فاضله‌ای را برای تکواندوکاران ترسیم می‌کنند. اما اگر تکواندوکارانی که به دنبال تحقق رویاهای خود هستند از این موضوع آگاه باشند که خبر خاصی آن سوی مرزها در انتظارشان نیست شاید این چنین بی مهابا برای رفتن اشتیاق پیدا نکنند.
اگرچه مهم ترین موضوعی که وسوسه رفتن را برای تکواندوکاران به وجود می آورد مسائل مالی است. البته آنهایی که رفتند و برگشتند تاکید دارند خبری از حقوق‌های چند هزار دلاری نیست و آسمان آنجا نیز همین رنگ است.
در این شرایط به نظر می رسد آگاهی دادن تکواندوکاران از فضای پوشالی مدینه فاضله‌ای که برایشان ترسیم شده است بهترین راه جلوگیری از خروج تکواندوکارانی باشد که برای هیچ شال و کلاه می کنند.
تاريخ:دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 08:25