توقع غیر منطقی آقای رئیس


ای کاش وزیر محترم ورزش وجوانان از اظهارنظر درخصوص خلق حماسه در جمع ملی‌پوشان خودداری می‌کرد تا تجربه فشار روحی و روانی مسابقات المپیک ریو روی دوش ملی‌پوشان و کادرفنی تکرار نشود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در حالی که ملی‌پوشان تیم ملی تکواندو برای حضور در بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا آخرین مراحل آماده‌سازی خود را طی می‌کنند، وزیر ورزش و جوانان به همراه رئیس کمیته ملی المپیک روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه با حضور در اردوی تیم ملی با ملی‌پوشان دیدار و در جمع انها به صحبت پرداخت.
مهمترین صحبت وزیر ورزش و جوانان در دیدار با ملی‌پوشان که با پوشش خبری رسانه‌های گروهی نیز همراه بود، صحبت از قول رئیس فدراسیون تکواندو مبنی بر خلق حماسه‌ای بزرگ در بازی‌های آسیایی اندونزی بود. نقل قولی که به تیتر اصلی خبرگزاری نیز تبدیل شد و ناخودآگاه در حالی که چند ماه تا آستانه بازی‌های آسیایی زمان باقی مانده است ناخودآگاه کار ملی‌پوشان، کادرفنی و فدراسیون را سخت‌تر کرد.
تکواندو ایران در بازی‌های آسیایی دوره‌های اخیر همواره یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزشی کاروان کشورمان بوده است و اوج این موفقیت نیز در بازی‌های آسیایی دوره گذشته در اینچئون کره‌جنوبی رقم خورد. جایی که تکواندو ایران با شایستگی موفق به کسب 4 مدال طلا در بخش مردان و دو مدال نقره و یک برنز در بخش بانوان شد تا لقب یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزش‌ کشورمان را در این مسابقات به نام خود ثبت کند. این 7 مدال نیز در شرایطی رقم خورد که تیم آقایان با 6 بازیکن و تیم دختران با 5 بازیکن در این رقابت‌ها به میدان رفت.
اما در حال حاضر تکواندو باید در شرایطی در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد که در این دوره از مسابقات اوزان آقایان و بانوان به 5 وزن کاهش یافته است وعملا دو فرصت کسب مدال از ملی‌پوشان ما و سایر کشورها گرفته شده است. قطعا در این شرایط نیز فدراسیون، کادرفنی و ملی‌پوشان ما تمام تلاش خود را انجام خواهند داد تا مانند همیشه پیام آور شادی برای ورزش ایران باشند اما ای کاش وزیر محترم ورزش وجوانان از چنین اظهارنظری در جمع ملی‌پوشان خودداری می‌کرد تا تجربه فشار روحی و روانی مسابقات المپیک ریو روی دوش ملی‌پوشان و کادرفنی تکرار نشود.
در کنار این موضوع حتی اگر رئیس فدراسیون تکواندو با سابقه طولانی مدت حضور در ورزش چنین قولی را به وزیر ورزش وجوانان داده باشد که بسیار بعید به نظر می‌رسد از شخص اول ورزش کشور توقع می‌رود این صحبت‌های خودمانی را پیش خود نگاه داشته و تلاش کند ابتدا بار روانی را از روی دوش بازیکنان برداشته و در ادامه با ایجاد انگیزه آنها را به کسب بهترین عملکرد تحریک سازد. البته شاید نیز وزارت ورزش وجوانان توقعات بالای خود از رشته تکواندو را در دهان رئیس فدراسیون تکواندو گذاشته و به صورت غیر مستقیم توقع خود را از این رشته علنی کرده باشد.
اینکه بعد از نتایج بی‌نظیر تکواندو در دوره گذشته بازی‌های آسیایی همچنان مسئولان وزارت ورزش توقع حماسه‌ای بزرگ‌تر از اینچئون را از تیم ملی تکواندو داشته باشند یعنی اینکه انها حتی بدون در نظر گرفتن کاهش سهمیه‌های تکواندو به دنبال کسب نتایجی بهتر از اینچئون هستند که با واقعیت رشته تکواندو و تلاش سایر کشورها به دور است. حالا نیز از مسئولان وزارت ورزش وجوانان انتظار می‌رود ضمن همراهی وحمایت فدراسیون تکواندو تا بازی‌های آسیایی تلاش کنند اظهارات خود را به گونه‌ای تصحیح کنند تا تجربه تلخ المپیک ریو دیگر برای تکواندو ایران تکرار نشود.
تاريخ:چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 - 13:10