تكواندوي ايران در بازي‌هاي آسيايي/ کسب بهترین نتیجه تاریخ تکواندو ایران در اینچئون


در مدت باقی مانده تا بازی‌های آسیایی قصد داریم با مرور تاریخ به تمامی حضور نمایندگان تکواندو کشورمان در بازی‌های آسیایی بپردازیم و افتخارآفرینی نمایندگان کشورمان را در ادوار مختلف بررسی کنیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 تیرماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی در جاکارتا اندونزی افتتاح خواهد شد. تیم ملی تکواندو ایران نیز به عنوان یکی از رشته‌های پرامید ورزش ایران قرار است هشتمین حضور خود را در مهمترین رویداد قاره آسیا پشت سر بگذارد.
در مدت باقی مانده تا بازی‌های آسیایی قصد داریم با مرور تاریخ به تمامی حضور نمایندگان تکواندو کشورمان در بازی‌های آسیایی بپردازیم و افتخارآفرینی نمایندگان کشورمان را در ادوار مختلف بررسی کنیم.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی – 2014 اینچئون
تیم ملی تکواندو کشورمان در حالی در هفتمین حضور خود در بازی‌های آسیایی حاضر شده بود که در دوره گذشته این مسابقات برای نخستین بار به عنوان قهرمانی دست یافته بود. ملی‌پوشان کشورمان با توجه به برگزاری مسابقات در کشور کره‌جنوبی به خوبی می‌دانستند که برای تکرار عنوان قهرمانی کار سختی در پیش خواهند داشت.
بازی‌های آسیایی اینچئون با حضور 257 تکواندوکار از 37 کشور آسیایی برگزار شد و تیم ملی تکواندو ایران در ادامه روند موفقیت آمیز خود ضمن تکرار کسب عنوان قهرمانی خود در بخش مردان برای اولین بار با کسب 4 مدال طلا در یک دوره بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه تاریخ تکواندو ایران در این مسابقات را ثبت کنند.
تیم ملی تکواندو کشورمان با 12 تکواندوکار در بخش آقایان و بانوان در این مسابقات شرکت کرده بود اما مسئولان برگزاری مسابقات در تصمیم عجیب به دلیل شرایط سنی به کیمیا علیزاده اجازه حضور در مسابقات را ندادند.
فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، بهنام اسبقی در وزن 68- کیلوگرم، مسعود حجی‌زواره در وزن 74- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم، یوسف کرمی در وزن 87- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم ترکیب تیم مردان و سوسن حاجی‌پور در وزن 53- کیلوگرم، سمانه شش پری در وزن 57- کیلوگرم، شکرانه ایزدی در وزن 67- کیلوگرم، فاطمه روحانی در وزن 73- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن 73+ کیلوگرم ترکیب تیم بانوان را در اینچئون تشکیل دادند.
بیژن مقانلو هدایت تیم ملی تکواندو مردان را برعهده داشت و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی نیز به عنوان کمک مربی در کنار مقانلو حضور داشتند. مینو مداح با همراهی پروانه محمدتقی‌پور نیز کادرفنی تیم ملی بانوان را تشکیل داده بودند.
فرزان عاشورزاده، بهنام اسبقی، مسعود حجی‌زواره و مهدی خدابخشی با کسب مدال 4 مدال طلا موفق به رقم زدن دومین قهرمانی تکواندو ایران در بازی‌های آسیایی شدند.
در بخش بانوان نیز اکرم خدابنده و فاطمه روحانی موفق به کسب مدال نقره شدند و سوسن حاجی پور به مدال برنز رسید.
در پایان این رقابت‌ها و در مجموع مردان و بانوان تیم ملی کره‌جنوبی با کسب 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز به مقام قهرمانی مجموع دست یافت و تیم ایران با کسب 4 طلا 2 نقره و یک برنز به مقام نایب قهرمانی رسید. چین نیز با کسب 2 طلا، 3 نقره و 4 برنز به مقام سومی دست یافت.


تاريخ:چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 08:00