عملکرد ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات گرندپری


دومین مرحله مسابقات گرندپری در سال 2018 از روز جمعه در شهر "مسکو" روسیه آغاز خواهد شد و تیم ملی تکواندو کشورمان پس از غیبت در مرحله نخست این مسابقات با 6 هوگوپوش به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دومین مرحله مسابقات گرندپری در سال 2018 از روز جمعه در شهر "مسکو" روسیه آغاز خواهد شد و تیم ملی تکواندو کشورمان پس از غیبت در مرحله نخست این مسابقات با 6 هوگوپوش به رقابت خواهد پرداخت. ملی‌پوشانی که با توجه به عدم همراهی تیم ملی در بازی‌های آسیایی اندونزی فرصت خوبی برای کسب امتیاز و ارتقا جایگاه خود در رنکینگ فدراسیون جهانی خواهند داشت.

از 6 ملی‌پوش اعزامی، احمد محمدی و سروش احمدی برای نخستین فرصت حضور در مسابقات گرندپری را پیدا کردند و قطعا با توجه به این موضوع شیاپ‌چانگ مسکو تجربه‌ خوبی برای این نفرا خواهد بود.

محمد کاظمی ملی‌پوش وزن نخست تیم ملی تکواندو نیز در سال گذشته میلادی فرصت حضور در 2 مرحله مسابقات را پیدا کرد و در نهایت نیز موفق به کسب یک مدال برنز شد. کاظمی در مرحله نخست گرندپری سال 2017 در روسیه موفق به کسب نشان برنز شد اما در مرحله دوم در مراکش با شکست مقابل "یون جو جئونگ" کره‌ای از دور مسابقات کنار رفت.

ابوالفضل یعقوبی ملی‌پوش وزن دوم تیم ملی تکواندو نیز در سال گذشته در سه مرحله مسابقات گرندپری در روسیه، مراکش و انگلیس حضور داشت اما موفق به کسب مدال نشد. یعقوبی که به خاطر مشکلات جسمانی عملکرد خوبی در مسابقات گرندپری سال گذشته نداشت، امیدوار است در روسیه با کسب مدال، خاطرات خوب خود از سال 2015 و مسابقات گرندپری را تکرار کند. یعقوبی در سال 2015 با کسب یک مدال نقره و 2 برنز به عنوان یکی از بهترین‌ تکواندوکار وزن دوم خود را به دنیای تکواندو معرفی کرده بود اما متاسفانه بنا به دلایل مختلف روند خوب خود را ادامه نداد. با توجه به صحبت‌های سرمربی تیم ملی به نظر می‌رسد یعقوبی بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات جسمانی مجددا در تلاش برای رسیدن به روزهای اوج خود است.

آرمین هادی‌پور دیگر ملی‌پوش وزن نخست تیم ملی تکواندو نیز مانند ابوالفضل یعقوبی در سال 2017 فرصت همراهی تیم ملی در 3 مرحله مسابقات گرندپری را پیدا کرد و با کسب یک مدال نقره اولین سال حضور خود در این رویداد را پشت سر گذاشت. آرمین هادی‌پور در سومین مرحله مسابقات سال 2017 با شکست در دیدار نهایی مقابل "میخائیل آرتومونوف" روس از رسیدن به مدال طلا بازماند.

هادی‌پور امیدوار است با کسب مدال طلای مسابقات گرندپری مسکو اولین مدال طلای خود را در این رقابت‌ها جشن بگیرد.

اما سجاد مردانی ملی‌پوش سنگین‌وزن تیم ملی تکواندو در سال گذشته در هر 4 دوره مسابقات گرندپری شرکت کرد و به یک مدال برنز نیز دست یافت. البته مردانی در تنها مرحله مسابقات گرندپری در سال 2016 نیز آخرین مدال طلای تکواندو کشورمان از این رقابت‌ها را کسب کرده بود.

مردانی در رقابت‌های سال گذشته پس از ناکامی در مراحل اول و دوم در لندن به مدال برنز رسید و در فینال مسابقات در ساحل عاج نیز در دیدار رده‌بندی مقابل "ایسوفو" نیجریه‌ای شکست خورد تا از رسیدن به مدال برنز دیگر بازبماند.

مردانی با کسب 7 مدال مسابقات گرندپری ( دوطلا، یک نقره و چهار برنز) پس از فرزان عاشورزاده( سه طلا، سه نقره و یک برنز) پرافتخارترین ملی‌پوش تکواندو ایران در مسابقات گرندپری است و امیدوار است با کسب مدال طلا در روسیه مانند عاشورزاده سومین مدال طلای خود از این مسابقات را نیز کسب کند.
تاريخ:پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 13:17