همه باید به کیمیا کمک کنند تا دوباره با رفع مصدومیت به دنیای تکواندو بازگردد


وظیفه همه علاقمندان تکواندو است تا در روزهای سخت مصدومیت کنار کیمیای تکواندو ایران باشند و با مهیای کردن فضای حمایتی و آرام برای این دختر پرافتخار طاقت تحمل دوری از میادین را برای او فراهم و انگیزه‌های افتخارآفرینی را مجددا در او بیدار کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مصدومیت هفته گذشته کیمیا علیزاده از ناحیه ACL زانوی پای چپ، قطعا تلخ‌ترین و بدترین اتفاق ممکن برای تکواندو ایران در آستانه بازی‌های آسیایی اندونزی بود. اتفاقی که باعث شد کام شیرین جامعه تکواندو بابت انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچم‌دار کاروان ورزشی کشورمان خیلی زود تبدیل به تلخ کامی شود و همه از عدم حضور این دختر پرتوان در بازی‌های آسیایی در شوک قرار بگیرند.
پذیرش این اتفاق زمانی سخت‌تر بود که جامعه تکواندو در ماه‌های گذشته شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی کیمیا علیزاده بعد از پشت سر گذاشتن دوری یک ساله از میادین بود و حضور او در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب مدال برنز را به فال نیک گرفته تا مجددا کیمیا را در شرایط مسابقه و آمادگی در بازی‌های آسیایی مشاهده کند.
کیمیا در سالیان گذشته با کسب بسیاری از نخستین‌ مدال‌های رشته تکواندو در بخش بانوان و تاریخ ورزش ایران نام خود را در تالار افتخارات ورزش کشور ثبت کرده است. او امیدوار بود تا پس از پشت سر گذاشتن روزهای سخت مصدومیت، در بازی‌های آسیایی بار دیگر تاریخ ساز و با کسب مدال طلا در اندونزی یک بار دیگر به عنوان اولین دختر طلایی تکواندو ایران در بازی‌های آسیایی شناخته شود.
همچنین او قرار بود در مراسم افتتاحیه در پیشانی کاروان ورزشی ایران، پرچم مقدس کشورمان را به عنوان نماینده‌ای از جامعه تکواندو و بانوان ورزش کشور حمل کند اما به هر حال قسمت و تقدیر مانع از این اتفاق شد.
بعد از مصدومیت‌ کیمیا علیزاده و در شوک جامعه تکواندو شاهد اظهارنظرهای از سوی برخی از کارشناسان بودیم که به دنبال دلایل مصدومیت کیمیا و مقصر جلوه دادن فدراسیون و کادرفنی در این اتفاق بودیم. مسئله‌ای که فارغ از درستی یا نادرستی این اظهارات به نظر می‌رسد کمکی به کیمیا علیزاده نخواهد کرد و تنها باعث خواهد شد او در این شرایط سخت از تمرکز برای درمان خود نیز غافل شود. قطعا مسئولان فدراسیون تکواندو و کادرفنی تیم ملی به هیچ عنوان قصد نداشتند تا سلامتی کیمیا را به خطرانداخته و بارها نیز در اظهارات خود سلامتی او را مهمتر از هر چیزی می‌دانستند. مصدومیت کیمیا نیز از ناحیه اتفاق افتاده است که به هیچ عنوان به آسیب دیدگی‌های گذشته او ارتباطی نداشته است و امکان وقوع آن برای هر ورزشکاری در ورزش حرفه‌ای وجود دارد.
قطعا این اظهارات هیچ کمکی در این روزهای سخت به کیمیا علیزاده نخواهد کرد و تنها باعث خواهد شد او نیز ناخواسته وارد این حواشی شود. کیمیا علیزاده همچنان با 20 سال سن یکی از امیدهای ورزش کشورمان است و حالا که بار دیگر ناخواسته دچار مصدومیت شده است وظیفه همه خانواده تکواندو و جامعه ورزش کشورمان است تا به پاس تمام رشادت‌های این دختر نجیب و پرافتخار به او کمک کنند تا یک بار دیگر فعل خواستن را صرف و از میدانی دیگر سربلند بیرون بیاید.
کیمیا علیزاده بارها و بارها برای کسب افتخار برای کشور و مردم ایران از خود گذشته است و این موضوع را نیز تعداد مصدومیت‌های او گواهی خواهد داد. حالا که حتی صحبت‌هایی نیز در خصوص خداحافظی او مطرح شده است باید مردم، جامعه ورزش و به خصوص خانواده تکواندو به کمک علیزاده شتافته و ابتدا شرایطی را فراهم کنند تا او با درمان مصدومیت خود به زندگی بازگشته و در ادامه با حمایت از این دختر قهرمان، مجددا انگیزه‌های او برای افتخارآفرینی برای کشورمان را فراهم کنند.
حالا وظیفه همه علاقمندان تکواندو است تا در روزهای سخت مصدومیت کنار کیمیای تکواندو ایران باشند و با مهیای کردن فضای حمایتی و آرام برای این دختر پرافتخار طاقت تحمل دوری از میادین را برای او فراهم و انگیزه‌های افتخارآفرینی را مجددا در او بیدار کند.
تاريخ:چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 09:54