پایان ولخرجی‌های آذربایجانی‌ها/ کفگیر به ته‌دیگ خورده است!


کشور آذربایجان زمانی با پیشنهاد کلان خود به ورزشکاران دیگر کشورها، کعبه آمال و آرزوهای بسیاری از آنها شده بود و حتی بسیاری از ورزشکاران کشورهای دیگر و حتی ایران را وادار به مهاجرت برای رسیدن به درآمد بیشتر کرده بود حالا با مشکلات زیادی روبه رو است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی تکواندو آذربایجان به دلیل مشکلات مالی در سال 2018 در دو مرحله نخست مسابقات گرندپری شرکت نکرد. مسئله‌ای که رضا مهماندوست سرمربی ایرانی تیم تکواندو آذربایجان را وادار به واکنش کرد.
مهماندوست در روزهای گذشته در مصاحبه با رسانه‌های کشورمان از عدم دریافت حقوق مربیان و ورزشکاران کشور آذربایجان در 6، 7 ماه گذشته صحبت کرده است و این وضعیت را برای تیم ملی تکواندو آذربایجان نگران کننده توصیف کرده است.
در همین خصوص جمشید خیرآبادی، سرمربی سابق تیم ملی کشتی آذربایجان و فعلی امید ایران نیز برای دریافت مطالباتش به دادگستری کشور آذربایجان شکایت کرده است. او نیز مدعی شده است که کشور آذربایجان به دلیل مشکلات مالی در تمامی رشته‌ها دچار مشکل شده است و مطالبات بسیاری از ورزشکاران و مربیان این کشور از پیش از المپیک ریو باقی مانده است.
موضوعی که نشان دهنده پایان عمر ولخرجی‌های آذربایجانی‌ها و رسیدن کفگیر آنها به ته‌دیگ خبر می‌دهد. کشوری که زمانی با پیشنهاد کلان خود به ورزشکاران دیگر کشورها، کعبه آمال و آرزوهای بسیاری از آنها شده بود و حتی بسیاری از ورزشکاران کشورهای دیگر و حتی ایران را وادار به مهاجرت برای رسیدن به درآمد بیشتر کرد.
رویایی که به نظر می‌رسد بعد از گذشت یک یا دو سال رنگ باخته است و ورزشکاران و مربیان کشورمان را دچار مشکل کرده است. حالا به خوبی مشخص شده است که عمر افتخارآفرینی‌های پوشالی و پولکی برای آذری‌ها رو به پایان است و تنها حسرت یک تصمیم عجولانه برای ورزشکارانی بسیاری از کشورها از جمله ایران باقی مانده است.
ورزشکاراتی که سودای شهرت و ثروت مانع از صبوری آنها شد و حالا باید دوری از سرزمین مادری را برای رسیدن به مطالبات به حق خود تحمل کنند. ای کاش کسانی که از تغییر شرایط ورزش حرفه‌ای صحبت می‌کردند و مدام با شعارهای خود تلاشی داشتند دیگر ورزشکاران کشورمان را نیز به مهاجرت به سوی سرزمین‌های بی‌هویت ترغیب کنند، در خصوص شرایط فعلی ورزش قهرمانی آذربایجان و سرنوشت ورزشکاران ایرانی این کشور صحبت کنند.
البته قطعا این دوستان که در مقاطع مختلف ماهیت خود را نشان دادند باز هم کم نخواهند آورد و مشکلات مالی آذربایجان را نیز به ورزش کشورمان نسبت خواهند داد که ورزشکاران ایرانی را وادار به حضور در کشورهای دیگر از جمله آذربایجان کرده است. این دوستان که زمانی برای عقب ماندن یک یا دو ماه حقوق خود در ایران آسمان و زمین را به هم می‌بافتند حالا تلاش می‌کنند با عادی جلوه دادن شرایط آذربایجان از صبوری برای رسیدن به مطالبات خود صحبت کنند.
در پایان امیدواریم مشکلات مالی کشور آذربایجان هر چه زودتر به پایان برسد تا ورزشکاران و مربیان ایرانی نیز به مطالبات به حق خود رسیده و از تکرار جنجال‌های گذشته آنها در آذربایجان خبری نباشد. البته شاید مربیان و ورزشکاران سابق کشورمان در برابر غریبه‌ها مانند مسئولان هموطن خود صبوری بیشتری داشته باشند و رفتاری که در گذشته برای دریافت ریال داشتند را برای رسیدن به منات انجام ندهند.

تاريخ:پنجشنبه 25 مرداد 1397 - 17:28