قرعه خوب برای هوگوپوشان در بازی‌های آسیایی


قرعه کشی رقابت های تکواندوی هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا در شرایطی برگزار شد که سنگین وزن ها به نسبت قرعه سخت تری دارند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو،رقابت‌های کیوروگی بازی های آسیایی جاکارتا از روز دوشنبه - 29 مردادماه آغاز خواهد شد.
براساس قرعه کشی این رقابت ها در وزن 58- کیلوگرم فرزان عاشورزاده پس از یک دور استراحت ابتدا باید به مصاف برنده دیدار کامبوج و تاجیکستان برود. با این که هیچ حریفی را نمی توان دست کم گرفت اما با این وجود می توان گفت فرزان کار سختی برابر نمایندگان این دوکشور ندارد. شاید مهم ترین رقیب فرزان دراین مسایقات "تای هون" باشد. شیاپ چانگ های جاکارتا فرصت خوبی است تا فرزان عاشورزاده انتقام خودرا ازاین تکواندوکار کره ای بگیرد.

در وزن 63- کیلوگرم میرهاشم حسینی با قرعه استراحت گام نخست را پشت سر می گذارد. پس از آن رو در روی برنده پیکار فیلیپین و قطر قرار می‌گیرد.
در روی کاغذ نیز میرهاشم برای صعود به مرحله بعد رقیب دشواری را پیش رو ندارد. در این وزن " ژی" از چین مهم ترین رقیب به شمار می رفت. اما او تغییر وزن داده و حالا در وزن ۶۸ کیلوگرم مبارزه می کند.

در وزن 68- کیلوگرم امیرمحمد بخشی نماینده کشورمان پس از یک دور استراحت در اولین دیدار با برنده مبارزه افغانستان و ازبکستان دیدار خواهد کرد. بخشی با آمادگی که در رقابت های قهرمانی آسیا داشت، این امیدواری را برای کادر فنی به وجود آورده که می تواند تا فینال برود. البته دراین وزن کره ای ها "لی دان هو"را باخود به مسابقات آورده اند. تکواندوکاری که در قهرمانی آسیا و گرندپری مسکو حضور نداشت تا با آمادگی کامل دربازی های آسیایی به رقابت بپردازد.

اما در وزن ۸۰-کیلوگرم مهدی خدابخشی ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است. او پس از آن رو در روی برنده دیدار کره‌جنوبی و بوتان قرار می گیرد. به احتمال بسیار تکواندوکار کره ای رقیب خدابخشی در مرحله بعد خواهد بود. این تکواندوکار کره ای به لحاظ قد و قامت از مهدی کوتاه تر است. خدابخشی روحیه خوبی دارد و باید امیدوار بود که با این روحیه از پس رقبایش بربیاید.
در میان تکواندوکاران کشورمان سعید رجبی با قرعه استراحت روبرو نشده است. او در وزن 80+ کیلوگرم در نخستین دیدار به مصاف «سئونگ وان لی» از کره جنوبی می رود. حریف رجبی دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2018 و نایب قهرمان بازی های یونیور سیاد 2017 است. رقیبی که مدال های آنچنانی در کارنامه خود ندارد و پیروزی سعید برابر این حریف محتمل است.

اما در گروه دختران نیز قرعه های چندان سختی به نام ملی پوشان کشورمان در نیامده است. حداقل رز بازی نخست کار سختی ندارند.
ناهید کیانی در وزن 49- کیلوگرم در اولین مبارزه باید با «آشمیتا خادکا» از نپال دیدار کند و پس از آن به مصاف برنده دیدار قزاقستان و فیلیپین می‌رود.

در وزن 53- کیلوگرم «الهه شیدایی» در گام نخست می‌بایست با «رضیه آراگون» از فیلیپین دیدار کند و پس از آن به مصاف برنده دیدار قزاقستان و ازبکستان می‌رود.
پریسا جوادی هوگوپوش وزن 57- کیلوگرم کشورمان نیز در اولین مبارزه باید به مصاف «مارژان تولپبرگنوا» از قزاقستان برود و در ادامه نیز رو در روی «زونگشی لو» از چین نایب قهرمان آسیا 2018 قرار می گیرد. این حریف چینی می تواند رقیب سختی برای جوادی به شمار رود.
ملیکا میرحسینی در وزن 67- کیلوگرم در نخستین دیدار رو در روی «تی خیم باک» از ویتنام قرار می گیرد .
حریف نه چندان مطرح برای ملیکا، این در حالی است که میرحسینی در تورنمنت بین المللی کره جنوبی با کسب مدال طلا نشان داد که از آمادگی خوبی برخوردار است. او در صورت پیروزی برابر حریف ویتنامی خود به مصاف برنده پیکار سریلانکا و اردن می رود.

در وزن 67+ کیلوگرم نیز زهرا پوراسماعیل تکواندوکار کشورمان است که ابتدا باید به مصاف «اسوتلوا اوسیپوا» از ازبکستان برودو پس از آن روی در روی برنده دیدار سریلانکا و کامبوج قرار می گیرد. باتوجه به این قرعه پوراسماعیل نیز برای گذشتن از حریفانش کار سختی ندارد.
با توجه به قرعه تکواندوکاران کشورمان به نظر می رسد مدال های خوشرنگی در انتظار ملی پوشان ایران است. اگرچه هیچ حریفی را حتی گمنام ها و بی نشان ها را نباید دست کم گرفت.
تاريخ:شنبه 27 مرداد 1397 - 20:49