عملکرد قابل تحسین پومسه در بازی‌های آسیایی


تیم پومسه کشورمان با کسب دو مدال نقره عملکرد قابل قبولی در مسابقات آسیایی داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، رقابت‌های تکواندو هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی روز گذشته و همزمان با نخستین روز این رقابت‌ها با برگزاری رقابت‌های پومسه آغاز شد. پومسه نیو که نخستین تجربه حضور خود در بازی‌های آسیایی را تجربه می‌کرد در چهار بخش پومسه انفرادی و تیمی بانوان و آقایان برگزار شد و نمایندگان شایسته کشورمان نیز با کسب دو مدال نقره دستاورد بسیار خوبی در نخستین تجربه خود داشتند.
مدال‌هایی که در صورت برگزاری عادلانه مسابقات می‌توانست با تبدیل به رنگ طلا، دستاوردی عالی و فراموش نشدنی از نخستین حضور پومسه در بازی‌های آسیایی برای تکواندو ایران به ارمغان داشته باشد. البته نباید فراموش کرد که تکواندو ایران همانند دوره‌های اخیر بازی‌های آسیایی از وظیفه خود در راه افتخارآفرینی برای کاروان ایران غافل نشده و این بار با توجه به برگزاری رقابت‌های آن در روز نخست موفق به کسب اولین و دومین مدال‌ کاروان ورزشی کشورمان شد.
در پومسه انفرادی آقایان، کوروش بختیار با عملکرد بسیارخوب و برتری مقابل رقبای از کامبوج، اندونزی و چین تایپه با اقتدار به دیدار نهایی صعود کرد تا حریف نماینده‌ای از کشور کره‌جنوبی شود. نگاه حمایتی به ورزشکاران کره‌ای مانند همیشه در دیدار بختیار با "کانگ مین سونگ" نیز همراه پومسه‌رو کره‌ای بود و باعث شد تا در رقابتی که مدال طلا حق نماینده کشورمان بود، مدال نقره را برای بختیار به همراه داشته باشد. مدالی که نام بختیار را به عنوان نخستین مدال‌آور کاروان ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در تاریخ ورزش ایران ثبت کرد.
در پومسه انفرادی بانوان نیز مرجان سلحشوری دختر پومسه‌رو شایسته کشورمان با ارائه‌ عملکردی بدون نقص و برتری مقابل رقبایی از ماکائو، ژاپن و مالزی به دیدار نهایی صعود کرد تا حریف نماینده‌ای از کشور میزبان شود. حضور رئیس جمهور اندونزی در سالن برگزاری مسابقات و حمایت پرشور هواداران اندونزیایی از نماینده کشورشان باعث شد تا مرجان سلحشوری نیز علی‌رغم شایستگی دومین قربانی پومسه ایران در این مسابقات باشد. قطعا در صورت برگزاری مسابقات در کشور دیگری یا حضور ورزشکاری از کشور دیگر در دیدار نهایی سرنوشت مدال این بخش را تغییر و سلحشوری را به مدال طلا می‌رساند اما تقسیم مدال برای کشور میزبان در این بخش مانع از تحقق رویاهای طلایی پومسه ایران در جاکارتا شود.
اما در پومسه تیمی بانوان و آقایان نمایندگان کشورمان با شکست مقابل رقبای خود از دستیابی به مدال بازماندند. در بخش بانوان قرعه سخت دختران کشورمان و پیکار با کره‌جنوبی مدعی در نخستین گام باعث شد تا تیم ایران وداع زودهنگامی با مسابقات داشته باشد. تک‌حذفی برگزار شدن مسابقات باعث شد تا دختران ایران بعد از شکست مقابل کره‌جنوبی دیگر شانسی برای رقابت در مسابقات نداشته باشد و با شایستگی از رسیدن به مدال بازبمانند.
در پومسه تیمی آقایان نیز تیم کشورمان پس از استراحت در دور نخست مقابل تیم فیلیپین شکست خورد تا از دور رقابت‌ها کنار برود. امیدواریم علکرد خوب پومسه‌روها کشورمان آغازی خوب در راه موفقیت تکواندو ایران در بازی‌های آسیایی باشد.

تاريخ:دوشنبه 29 مرداد 1397 - 07:39