آنالیز عملکرد فرزان عاشورزاده در بازیهای آسیایی


نکته قابل توجه درباره عملکرد عاشورزاده ابتدا آمادگی جسمانی بالای وی نسبت به قبل است که در کمتر از 2 ساعت 3 بازی را انجام داد و دیگری به بازی نیمه نهایی وی باز میگردد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم آقایان در این مسابقات که با حضور 26 ورزشکار برگزار شد، 3 بازی انجام داد و موفق به کسب مدال برنز گردید. در این وزن نماینده کره جنوبی مقام اول، ازبکستان دوم و ژاپن سوم شدند.
فرزان در دیدار اول خود با نتیجه 26 بر 3 و با اختلاف 20 امتیاز موفق به شکست نماینده تاجیکستان شد. در دیدار دوم 13 بر 6 نماینده ویتنام را از پیش رو برداشت ولی در دیدار سوم و در لحظات پایانی 15 بر 13 مقابل نماینده ازبکستان تن به شکست داد.
آنالیز آماری مسابقات عاشورزاده نشان دهنده کسب 52 امتیاز (میانگین 17.3 امتیاز در هر بازی) که 5 امتیاز آن بواسطه اخطار بوده است و از دست دادن 24 امتیاز نیز که 7 امتیاز آن بواسطه اخطار به رقبا داده شد، می باشد.
عاشورزاده 21 امتیاز در راند اول، 22 امتیاز در راند دوم و ۹ امتیاز در راند سوم کسب کرد و به ترتیب 4، 7، 13 امتیاز در راندهای اول، دوم و سوم از دست داده است.
فرزان 34 امتیاز خود را از ضربه به هوگوی حریف گرفته که نسبت به بازیهای جهانی 2017 پیشرفت خوبی را می توان مشاهده کرد اما هنوز مشکل عدم استفاده از ضربات چرخشی توسط وی پابرجاست.
اما نکته قابل توجه درباره عملکرد عاشورزاده ابتدا آمادگی جسمانی بالای وی نسبت به قبل است که در کمتر از 2 ساعت 3 بازی را انجام داد و دیگری به بازی نیمه نهایی وی باز میگردد. فرزان در مقابل حریف نه چندان نام آشنای ازبک خود 8 امتیاز تنه و 4 امتیاز مشت از دست داد. عملکردی که نشان از برتری کوچینگ حریف و شناخت خوب وی از فرزان دارد. در این مسابقه 2 اخطار بیشتر عاشورزاده عامل باختش گردید که بایستی توسط کادر فنی ریشه یابی شود.
به هر حال چیزی که عیان است، پیشرفت روز به روز فرزان عاشورزاده است. امید است این روند ادامه دار بوده و نتیجه آن در توکیو 2020 نمایان گردد.
منبع: کانال آنالیز تکواندو
تاريخ:دوشنبه 29 مرداد 1397 - 16:36