تاریخ‌سازی سعید رجبی در سنگین وزن


رجبی پس از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا با انگیزه فراوانی در جاکارتا حاضر شد تا برای نخستین بار موفق به کسب مدال طلای سنگین وزن برای تیم ملی تکواندو کشورمان باشد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دومین روز از مسابقات کیوروگی تکواندو در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی روز گذشته با برگزاری رقابت‌های اوزان 57- کیلوگرم و 67+ کیلوگرم بانوان و 80+ کیلوگرم آقایان پیگیری شد و حاصل تلاش نمایندگان کشورمان( الهه شیدایی، زهرا پوراسماعیل و سعید رجبی) کسب نخستین مدال طلای تکواندو ایران در این دوره از رقابت‌ها توسط سعید رجبی بود.
مدالی که برای نخستین بار در هشتمین دوره برگزاری مسابقات تکواندو در تاریخ بازی‌های آسیایی در سنگین وزن برای کشورمان کسب شد و سعید رجبی با ارائه مبارزاتی هوشمندانه توانست نام خود را در تاریخ بازی‌های آسیایی ثبت کند.
رجبی که با برتری در رقابت‌های انتخابی تیم ملی مقابل سجاد مردانی در ترکیب تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام و بازی های آسیایی قرار گرفته بود. رجبی پس از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا با انگیزه فراوانی در جاکارتا حاضر شد تا برای نخستین بار موفق به کسب مدال طلای سنگین وزن برای تیم ملی تکواندو کشورمان باشد.
قرعه سخت رجبی از دور نخست و دیدار مقابل " لی سئونگ هان" از کره‌جنوبی آغاز شد. تکواندوکاری که پیش از این یک بار مقابل سعید رجبی در دیدار نهایی مسابقات دانشجویان جهان شکست خورده بود و با انگیزه انتقام در این دیدار حاضر شده بود. دیداری که در پایان وقت قانونی به تساوی 3-3 رسید تا کار به راند طلایی کشیده شود. جایی که سعید رجبی با استراتژی درست موفق به کسب 3 امتیاز شد تا گام نخست و یکی از مهمترین سدهای جلوی پای خود برای کسب مدال طلای مسابقات را به خوبی بردارد.
رجبی با این پیروزی به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت و به دیدار " سون هون جی" از چین رفت. تکواندوکاری که در رده 37 رنکینگ جهانی قرار داشت و با انگیزه‌های بسیار مقابل سعید رجبی حاضر شده بود. رجبی در این دیدار نیز با استراتژی درست در میدان حاضر شده بود اما نقص سیستم الکترونیکی می‌توانست مانع از صعود رجبی به دیدار نیمه‌نهایی شود. مسئله‌ای که با درایت و تیزهوشی فریبرز عسگری به خیر گذشت و سعید رجبی با برتری 5 بر 4 به دیدار نیمه‌نهایی صعود کرد.
نماینده سنگین وزن تکواندو ایران در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف " روسلان ژاپاروف" از قزاقستان رفت. تکواندوکاری که ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام نایب قهرمانی رسیده بود و در رنکینگ فدراسیون جهانی نیز در رتبه 13 قرار دارد. رجبی که با صعود به این مرحله و قطعی شدن مدال برنزش با خیالی راحت مبارزه می‌کرد، با ارائه عملکردی هوشمندانه با نتیجه 11 بر 7 مقابل رقیب پرانگیزه خود به برتری دست یافت تا حریف دیمیتری شوکین تکواندوکار باسابقه ازبکستانی در دیدار نهایی شود.
شوکین که به واسطه سال‌ها حضور در مسابقات تکواندو و کسب عناوین قهرمانی جهان در سال 2015 و قهرمانی آسیا در سال 2016 و دیدار‌های متعدد با سجاد مردانی برای دوستداران تکواندو ایران به خوبی شناخته شده است، در شرایط بسیار خوبی در جاکارتا حاضر شده بود.
رجبی که با استراتژی خاص و درست عسکری در دیدار نهایی، منتظر استفاده از اشتباهات حریف باتجربه ازبکستانی بود، پس از تساوی یک- یک در وقت قانونی، با تیزهوشی در راند طلایی با نتیجه 3بر 2 از سد نماینده باسابقه تکواندو ازبکستان گذشت تا نخستین مدال طلای تاریخ سنگین وزن تکواندو ایران را در بازی‌های آسیایی کسب کند. رجبی که با این مدال از انگیزه‌های خود برای تبدیل شدن به یکی از بهترین سنگین وزن‌های دنیای تکواندو صحبت کرد، حالا باید بداند بیشتر از گذشته کار سختی در این وزن خواهد داشت و تنها با تلاش بیشتر و برطرف کردن نقاط ضعف خود همچنان می‌تواند روند افتخارآفرینی خود را برای تکواندو ایران ادامه بدهد.

تاريخ:جمعه 2 شهريور 1397 - 21:05