نیاز تجدید نظر کادرفنی و خدابخشی در زمینه کاهش وزن


قبل از شروع بازی‌های آسیایی همه انتظار یک مدال خوش‌رنگ را در وزن 80- کیلوگرم داشتند اما حذف مهدی در دور نخست مقابل نماینده کره‌جنوبی باعث شد تا او تنها نماینده تکواندو ایران باشد که بازی‌های آسیایی را دست خالی ترک می‌کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی تکواندو کشورمان در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در اندونزی موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در 5 وزن اعزامی خود شد و تنها در یک وزن از دست‌یابی به مدال بازماند. حضور مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم تیم ملی تکواندو باعث شده بود، قبل از شروع بازی‌های آسیایی همه انتظار یک مدال خوش‌رنگ را در این وزن داشته باشند اما حذف مهدی در دور نخست مقابل نماینده کره‌جنوبی باعث شد تا او تنها نماینده تکواندو ایران باشد که بازی‌های آسیایی را دست خالی ترک می‌کند.
با بررسی رقبای مهدی خدابخشی پیش از آغاز مسابقات شاید تنها حضورنیکیتا رافالوویچ در جدول مسابقات قابل توجه بود و همه انتظار حضور مهدی و نیکتا را در دیدار پایانی داشتند اما شکست غیر منتظره خدابخشی مقابل نماینده کره‌جنوبی پایان تلخی برای تکواندوکار شایسته کشورمان داشت.
مهدی که بعد از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا از انگیزه‌های زیادی برای اثبات مجددا خود در بازی‌های آسیایی برخوردار بود در مقابل نماینده کره‌جنوبی عملکرد چندان خوبی نداشت و در نهایت نیز با نتیجه نزدیک 24 بر 26 مغلوب شد تا دست خالی جاکارتا را ترک کند. در این مسابقات نیز به خوبی مشخص شد که کاهش زیاد وزن باعث لطمه فنی مهدی خدابخشی شده است و بهتر است او و کادرفنی تیم ملی برای این مشکل تصمیمی منطقی داشته باشند.
اینکه خدابخشی کیلوها اضافه وزن خود را چگونه کم کرده بود که در مقابل جوان کره‌‌ای از ابتدای مسابقه توان مبارزه و ارائه توانایی‌های بالای فنی خود را نداشت سوال علاقمندان تکواندو است که باید کادرفنی تیم ملی و مهدی خدابخشی راه‌حلی برای آن پیدا کنند. در این مسابقات نیز مشخص شد پروژه کاهش وزن مهدی به خوب طی نشده است و او همچنان به دلیل مشکلات بدنی از ارائه تمام توانایی خود غافل است. هیچ شکی در توان بالای مهدی خدابخشی وجود ندارد و او نیز بارها و بارها این مسئله‌ را اثبات کرده است.
حریف کره‌ای مهدی با رنکینگ 98 به هیچ عنوان تکواندوکاری نبود که در حالت عادی توان مقاومت مقابل یکی از بهترین تکواندوکاران دنیا را داشته باشد اما تحلیل قوای بدنی به خاطر کیلوها از دست رفته این فرصت را در اختیار او قرار داد تا زمینه حذف نماینده کشورمان را فراهم کند. قطعا جاکارتا برای خدابخشی و کادرفنی تیم ملی تجربه بزرگی را به همراه خواهد داشت و در رویدادهای آینده باز هم شاهد حضور مهدی خدابخشی پرتوان در مسابقات خواهیم بود. خدابخشی بارها نشان داده است که متخصص انجام کارهای غیرممکن است و حالا نیز با انگیزه و دید درست مجددا می‌تواند اتفاقات بزرگی را رقم بزند.

تاريخ:جمعه 9 شهريور 1397 - 22:41