خیال راحت کادرفنی از میرهاشم حسینی و وزن دوم المپیک


میرهاشم حسینی توانست با اقتدار طلای بازی‌های آسیایی اندونزی را از آن خود کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تکواندو ایران در هجدهمین دوره بازی های آسیایی در 5 وزن موفق به کسب 2 مدال طلا شد. 2 مدالی که توسط سعید رجبی و میرهاشم حسینی دو ملی‌پوش میانه‌ای تیم ملی تکواندو کشورمان کسب شد. در روزهای گذشته عملکرد سعید رجبی را مورد ارزیابی قرار داده بودیم و قصد داریم در این گزارش به بررسی مسیر میرهاشم حسینی برای رسیدن به مدال طلا صحبت کنیم.
میرهاشمی حسینی در جاکارتا کار خود را ابتدا با برتری قاطع 24 بر 2 مقابل نماینده فیلیپین آغاز کرد تا نشان بدهد برای کسب افتخار از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است. حسینی در دومین مرحله به مصاف "سردار تویروف" از ازبکستان رفت که دو ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا به مدال برنز رسیده بود. حسینی مقابل تکواندوکار ازبکستانی نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و قاطعانه با نتیجه 29 بر 9 از سد دارنده نشان برنز آسیا گذشت.
حسینی در دو دیدار ابتدایی خود نشان داد بعد از عدم حضور در مسابقات قهرمانی آسیا از انگیزه‌های بسیار بالایی برخوردار است و قصد دارد با عملکرد خود دیگر فرصت حضور در کنار تیم ملی را از دست ندهد. میرهاشم در دیدار نیمه‌نهایی نیز به مصاف "گانگ‌مین چو" از کره‌جنوبی رفت. تکواندوکار 22 ساله‌ای که در قهرمانی آسیا ویتنام به مدال طلا دست یافته بود اما در مقابل جوان تکواندو ایران چاره‌ای جز پذیرش شکست نداشت. حسینی در مقابل حریف کره‌ای مبارزه هوشمندانه‌ای را به نمایش گذاشت و در نهایت با برتری 37 بر 29 به دیدار نهایی صعود کرد.
حریف حسینی در دیدار نهایی " شوآی ژائو"چینی بود که مدال طلای المپیک ریو و مدال طلا و برنز جهان را در کارنامه خود داشت. این دیدار برای حسینی جدال انتقامی فینال مسابقات جهانی موجو کره‌جنوبی نیز بود و میرهاشم قصد داشت تا شکست 11 بر 5 مسابقات جهانی 2017 را جبران کند.
حسینی در دیدار نهایی با ارائه مبارزه‌ای بسیار خوب مقابل نفر سوم رنکینگ‌جهانی به خوبی توانایی‌های خود را اثبات کرد و در نهایت نیز با برتری 17 بر 11 ضمن کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی، انتقام مسابقات جهانی موجو را نیز بگیرد. با بازگشت حسینی به روزهای اوج خود عملکرد خوب ابوالفضل یعقوبی در گرندپری روسیه و درخشش پدیده‌ای به نام امیر محمدبخشی خیال کادرفنی تیم ملی تکواندو برای وزن دوم المپیک راحت خواهد بود.


تاريخ:جمعه 9 شهريور 1397 - 22:46