کاهش تیم‌های حاضر در جام هفدهم


جام هفدهم لیگ برتر تکواندو با حضور ۸ تیم از دوم مهرآغاز می شود. رقابت‌هایی که به لحاظ کمی از دوره قبل پایین تر است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در شرایطی که قرار بود لیگ برتر تکواندو «جام خلیج فارس» و بیست و چهارمین دوره لیگ دسته‌یک «جام نقش جهان» روز دوشنبه – 19 شهریورماه در فدراسیون تکواندو برگزار شود اما این رقابت ها به تعویق افتاد. طبق برنامه جدید سازمان لیگ این رقابت ها از دوم مهر ماه آغاز خواهد شد.
این در حالی است که دلیل به تعویق افتادن مسابقات لیگ برگزاری مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و مسابقات کشوری دانشگاه آزاد اعلام شده است.
در این دوره از رقابت‌ها 8 تیم شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی، لوازم خانگی کن، پاس قوامین، تعاونی انقلاب شهریار، پالایش نفت آبادان، ملوان نداجا و صنعت مس کرمان حضور دارند.

هفدهمین دوره لیگ برتر تکواندو((جام خلیج فارس)) در شرایطی برگزار می شود که نسبت به دوره قبل تعداد تیم‌ها کاهش پیدا کرده است و در مقایسه با جام شانزدهم به لحاظ کمی پایین تر است.
در جام شانزدهم ۱۱ تیم حضور داشتند اما در این دوره ۸ تیم برای حضور در لیگ برتر ثبت نام کرده است.
این در حالی که سازمان لیگ برتر تکواندو برای ترغیب تیم ها جهت حضور در لیگ بارها تاریخ ثبت نام تیم‌ها را تمدید کرد تا تیم هایی که فرصت ثبت نام نداشتند برای حضور در لیگ اقدام کنند اما با این وجود در نهایت ۸ تیم در لیگ برتر اعلام آمادگی کرد.
در این شرایط امید می رود که لیگ به لحاظ کیفی در شرایط مطلوبی بود و رقابت‌های جذابی با همین تعداد تیم برگزار شود.
اما در خصوص حضور ملی پوشان در جام خلیج فارس نیز می‌توان به حضور آرمین هادی پور، سعید رجبی، محمد بخشی،عرفان ناظمی، میرهاشم حسینی اشاره داشت.
مهدی خدابخشی نیز احتمال دارد به این لیست اضافه شود.
این در شرایطی که ملی پوشان دو مرحله رقابت های گرندپری و رقابت های گرنداسلم را نیز پیش رو دارند و حضور در این رقابت ها باعث شده تا مبارزه در لیگ برایشان کمی سخت باشد.
با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که جام هفدهم به چه شکل برگزار خواهد شد.
در مرحله گذشته تیم شهرداری ورامین برای چهارمین مرتبه بر سکوی قهرمانی قرار گرفت، دانشگاه آزاد اسلامی به کاپ نایب قهرمانی رسید و لوازم خانگی کن بر سکوی سومی ایستاد.
تاريخ:چهارشنبه 14 شهريور 1397 - 08:21