نگاهی گذرا به نیم‌فصل نخست مسابقات لیگ برتر تکواندو


نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر تکواندوی مردان در شرایطی به پایان رسید که رقابت اصلی محدود به سه تیم بالای جدول بود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، هفدهمین دوره لیگ برتر تکواندوی جوانان و بزرگسالان مردان «جام خلیج فارس» "یادواره پانصد شهید تکواندو" از ۹ مهرماه کار خود را آغاز کرد. رقابت‌هایی که به سرعت به نیمه راه رسید دور رفت این رقابت‌ها ۲۱ آبان ماه برگزار شد.
نیم فصل لیگ برتر تکواندوی مردان در شرایطی به پایان رسید که در این فصل از رقابت‌ها نیز جدال اصلی میان سه تیم بالای جدول بود و در پایان شهرداری ورامین توانست صدر جدول را در اختیار بگیرد. لوازم خانگی کن و دانشگاه آزاد نیز عناوین دوم و سوم را به دست آورد.
این در حالی است که در فصل هفدهم لیگ برتر تکواندوی مردان تعداد تیم‌ها نسبت به دوره قبل کاهش پیدا کرد و این رقابت‌ها با حضور تیم‌های شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی، لوازم خانگی کن، پاس قوامین، تعاونی انقلاب شهریار، پالایش نفت آبادان، ملوان نداجا و صنعت مس کرمان در فدراسیون تکواندو برگزار شد.
در این بین به رسم سالهای گذشته سه تیم بالای جدول رقابت های حساس را از آن خود کردند و تیم های دیگر نیز سهم اندکی شاید در ایجاد هیجان و مسابقات حساس داشتند.
در بین ۸ تیم حاضر تیم شهرداری ورامین بدون باخت و تساوی با کسب ۲1 امتیاز به قهرمانی دست پیدا کرد.
در این فصل لوازم خانگی کن در تقابل با دانشگاه آزاد موفق تر عمل کرد و با تکیه به ملی پوشان خود توانست یک گام جلوتر از شاگران نعمت خلیفه باشد. برهمین اساس کن با کسب ۱۶ امتیاز و ثبت ۵ پیروزی تیمی و ۱باخت و ۱تساوی و تفاضل امتیازی ۲۶ در جایگاه دوم قرار گرفت.
دانشگاه آزاد که همواره برسر جایگاه اول با ورامینی ها جدال داشتند در رسیدن به سکوی اول ناکام ماندند و در تقابل با لوازم خونگی کن به لحاظ تفاضل امتیاز کم آوردند و در نیم فصل نخست با کسب ۱۶ امتیاز و تفاضل ۱۴ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
اما نکته قابل توجه در نتایچ به دست آمده تفاضل امتیاز منفی تیم های چهارم تا هشتم جدول است.

در جدول رده بندی تیم ها مس کرمان با کسب ۱۲ امتیاز ،۴ برد و ۳ باخت و تفاضل -۴ جایگاه چهارم را در اختیار گرفت.
پاس قوامین با ۹ امتیاز و کسب ۳برد ۴ شکست عنوان پنجم را به خود اختصاص داد.
تعاونی انقلاب شهریار با ۲ پیروزی و ۵باخت و کسب ۶ امتیاز، نفت آبادان با ۶ باخت و۱ تساوی و کسب ۱ امتیازو ملوان نداجا با ۶باخت و ۱ تساوی و کسب ۱ امتیاز عناوین ششم تا هشتم را به دست آوردند.
البته این روند رقابتی تنها مختص این فصل نیست . در دوره های قبل نیز جدال اصلی میان سه تیم برتر بود. تیم‌هایی که سهم بیشتری در جذب بازیکنان ملی پوش و شناخته تر دارند.
در فصل جاری نیز این رقابت همچنان ادامه داشت.
اگرچه رقابت اصلی میان بالانشینان است اما در دل رقابت این سه تیم مبارزات زیبایی را از بازیکنان شاهد بودیم که باعث جذابیت لیگ در این فصل شد.
با این شرایط در دور برگشت نیز می توان امیدوار بود که مبارزات جذابی را شاهد خواهیم بود.
این در شرایطی است که نعمت خلیفه(سرمربی تیم دانشگاه آزاد ) نیز عنوان کرد که با آماده سازی بهتری نیم فصل دوم را آغاز خواهند کرد.
با این اوصاف دور برگشت شاید جایگاه تیم های بالانشین تغییر کند اگرچه خانلرخانی و شاگردانش برای حفظ جایگاه خود در صدر جدول کار را برای دیگر رقبا سخت خواهد کرد.

تاريخ:پنجشنبه 24 آبان 1397 - 09:50