نمره قبولی ملی‌پوشان در لیگ برتر تکواندو


دور رفت لیگ برتر تکواندوی مردان "جام خلیج فارس" در شرایطی برگزار شد که ملی‌پوشان حاضر در لیگ نمره قبولی گرفتند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، دور رفت هفدهمین دوره لیگ برتر تکواندوی جوانان و بزرگسالان مردان «جام خلیج فارس» "یادواره پانصد شهید تکواندو" ۲۱ آبان ماه برگزار شد.
این رقابت‌ها در حالی به میزبانی خانه تکواتدو پیگیری شد که حضور ملی پوشان در این دوره از رقابت‌ها پررنگ‌تر از دوره قبل بود به طوری که از بین ملی پوشان و اردونشینان تیم ملی تنها دو بازیکن(ابولفضل یعقوبی و سجاد مردانی) با تیم‌های لیگ برتر قرار داد نبستند و مابقی بازیکنان برای تیم‌های باشگاهی خودشان بازی کردند.
این در شرایطی است که کادرفنی تیم ملی تکواندو نیز تمایل زیادی به حضور ملی پوشان در لیگ دارند و بارها در مصاحبه‌های خود به نقش مثبت لیگ در بالا بردن سطح آمادگی ملی پوشان اشاره داشته اند.
برهمین اساس در جام هفدهم حضور این ملی پوشان هیجان بیشتری را به لیگ اضافه کرد. این در حالی است که نگاهی به آمار مبارزات ملی پوشان در لیگ این نکته را به خوبی نشان می‌دهد که فاصله قابل توجهی بین بازیکنان ملی پوش در تقابل با بازیکنان لیگ وجود دارد و نکته دیگر عدم شکست ملی پوشان در لیگ است.
البته در میان بازیکنان ملی پوش فعال در لیگ تنها ملی پوشی که شکست را در کارنامه خود ثبت کرد میرهاشم حسینی (بازیکن تیم دانشگاه آزاد) است.
میرهاشم در هفته سوم لیگ در رقابت با سینا بهرامی(بازیکن تیم شهرداری ورامین) بازی را واگذار کرد.
اما مابقی ملی پوشان بدون شکست جام هفدهم را پشت سر گذاشتند.
در پایان این جام نیز "امیر محمد بخشی" بازیکن ملی پوش وزن ۶۸- کیلو گرم تیم لوازم خانگی کن عنوان فنی ترین بازیکن را از آن خود کرد.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا در دور برگشت نیز این روند پیروزی ملی پوشان ادامه خواهد داشت. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت فاصله تکنیکی قابل توجهی میان ملی پوشان و بازبکنان لیگ وجود دارد. با این وجود حضور بازیکنان ملی پوش در لیگ هم به جذابیت لیگ افزوده است و همچنین باعث گردیده تا ملی پوشان همواره خود را در بالاترین سطح آمادگی نگه دارند و این رقابت‌ها فرصتی است تا مدام خود را محک بزنند و با خود این نکته را مرور کنند که هیچ بازیکنی را نباید دست کم گرفت حتی بازیکنان گمنام را.
تاريخ:شنبه 26 آبان 1397 - 08:15