نگاهی به مدال‌آوران رقابت‌های گرندپری در رده بانوان


شیاپ‌چانگ‌های فجیره در فینال گرندپری در شرایطی جمع شد که در بخش بانوان کره‌ای‌ها و ترک‌ها با دست پر به مصاف رقبای خود رفتند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فینال رقابت‌های گرندپری ۲۰۱۸ امارات در بخش زنان در حالی برگزار شد که برخلاف انتظار برخی از نام آوران و مدعیان در مبارزات آغازین خود از گردونه رقابت ها حذف شدند. در بخش بانوان کره ای ها با کسب ۴ مدال(۲طلا،یک نقره و یک برنز) یکه تاز بودند. البته ترک ها نیز نتایج قابل قبولی داشتند اگرچه حذف "ایرم یامان"(بهترین تکواندوکار سال ۲۰۱۸ زنان ) برابر دیگر هم وطنش" ایگول" یکی از نتایج عجیب بود اما تیم ملی ترکیه با کسب (یک طلا ویک نقره) عملکرد خوبی به نمایش گذاشت.ترک‌ها و کره‌ای‌ها با دست پر و نمایندگان مدعی وارد شیاپ چانگ های فجیره شدند.

در بخش بانوان در وزن ۴۹- کیلوگرم تکواندوکار نامدار کره (سو هوئی کیم) با شکست رقیب سرسخت خود (پانیپاک)از تایلند بر سکوی نخست قرار کرفت. رقابت این دو تکواندوکار برای کسب عنوان بهترین تکواندوکار سال ۲۰۱۸ اما بی نتیجه ماند و در شرایطی هردو جزو گزینه های جدی انتخاب بهترین بودند اما هردو بی نصیب ماندند.
در این وزن (جائه یونگ سیم) به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم معادلات به شکل دیگری رقم خورد.در این وزن (جید جونز ) انگلیسی و( ایرم یامان )از ترکیه وداع زودهنگامی با مسابقات داشتند. در این وزن ( آه رئوم لی) از کره عنوان قهرمانی را به دست آورد. (نیکیتا) از کرواسی که حذف جونز را رقم زده بود عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. (مارتا گومز) اسپانیایی به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۷- کیلوگرم (نور تاتار ) از ترکیه خوش درخشید و با حذف تمامی رقبا به فینال راه پیدا کرد. نور در فینال این رقابت ها به مصاف رقیب چشم بادامی خود( جای دای کیم) رفت. رقابتی حساس و نزدیک که در راند طلایی به سود نماینده ترکیه به پایان رسید. در این وزن (میتا چلیچ) از کرواسی بر سکوی سوم قرار گرفت.

در آخرین وزن المپیکی نیز سکوهای قهرمانی زیر پای تکواندوکاران چین، کرواسی و ترکیه قرار گرفت.
در این وزن نماینده بلند قامت چین (شائو ژینگ) با حذف تمامی رقبا به فینال وزن ۶۷+کیلوگرم راه پیدا کرد و برابر (بیانکا) از انگلیس قرار گرفت. این دو رقیب در شرایطی به رقابت پرداختند که بیانکا بازهم مغلوب قهرمان المپیک شد و با کسب عنوان نایب قهرمانی به مدال نقره رسید. (نافیا کووس) از ترکیه نیز با شکست (ملیکا ماندیک) از صربستان عنوان سوم را به دست آورد.
تاريخ:شنبه 3 آذر 1397 - 08:37