معضلی به نام شبکه‌های اجتماعی و فراموشی شکست در کمترین ساعت!


در برخی از مسابقات نیز شاهد بودیم با وجودی که برخی نمایندگان کشورمان در تداوم روند عدم نتیجه‌گیری خود همچنان حرکت کردند اما باز هم به راحتی و با گذشت تنها چند ساعت شکست را فراموش و به حضور پررنگ خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه دادند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، ورزش قهرمانی همیشه ثابت کرده است که از بالا و پایین‌های زیادی برخوردار است و غافلگیری یکی از جذابیت‌های دنیای ورزش است. در طی مدت فعالیت سایت هواداران تکواندو نیز این مجموعه همیشه تلاش کرده است تا به عنوان یک رسانه ابتدا حامی تکواندو کشور باشد و در ادامه نیز هیچگاه نسبت به زحمات بزرگان، مربیان، قهرمانان و ورزشکاران رشته تکواندو بی‌تفاوت نباشد و با یک یا چند شکست از زحمات این عزیزان که بهترین سال‌های عمر خود را وقف افتخارآفرینی برای کشورمان کردند، به سادگی عبور نکند.
اتفاقی که بعد از هر رویداد نیز اصل اول ما برای بررسی آن مسابقات بوده است و تلاش کردیم ابتدا با برجسته کردن نقاط قوت به بررسی ضعف‌ها بپردازیم. اما متاسفانه با گسترش شبکه‌های اجتماعی و حضور پررنگ آن در زندگی مردم دنیا و به خصوص ایران شاهد هستیم این پدیده بین ورزشکاران ایرانی و به خصوص جامعه تکواندو نیز رواج زیادی یافته است. ورزشکارانی که برخی اوقات فراموش می‌کنند که کار اصلی آنها برای خوشحالی مردم در زمین مسابقه است.
در برخی از مسابقات نیز شاهد بودیم با وجودی که برخی نمایندگان کشورمان در تداوم روند عدم نتیجه‌گیری خود همچنان حرکت کردند اما باز هم به راحتی و با گذشت تنها چند ساعت شکست را فراموش و به حضور پررنگ خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه دادند. اتفاقی که در گذشته و به خاطر احساس مسئولیت ورزشکاران کشورمان به هیچ عنوان دیده نمی‌شد و آنها تلاش می‌کردند بعد از هر شکست تا هفته‌ها از رویارویی با مردم خودداری کنند تا به نوعی شرمندگی خود را نشان بدهند.
اتفاقی که در میان قهرمان بزرگ تمامی رشته‌ها و به خصوص تکواندو نیز دیده نمی‌شود و ما به هیچ عنوان از ورزشکاران بزرگ و موفقی مانند دائی هون لی، کیم تائه هون، الکساندر دنیسنکو، میخائیل آرتامونوف، ولادیسلاو لارین، میلاد بیگی، ماکسیم خراماتکوف نمی‌بینیم. این نفرات این رفتار را در مواقع شکست نیز در کمترین حد خود انجام می‌دهند و حداقل با عدم حضور در شبکه‌های اجتماعی از تعصب روی کار خود خبر می‌دهند.
موضوعی که متاسفانه در بین برخی ورزشکاران کشورمان دیده نمی‌شود و آنها به راحتی با شکست کنار و تلاش می‌کنند به سرعت شکست را فراموش و از حضور در شبکه‌های اجتماعی لذت ببرند. ای کاش قهرمانان کشورمان که نماینده مردم کشورمان در میادین مختلف هستند به خوبی شرایط اقتصادی سخت و مشکلات مردمان را درک کنند و تلاش کنند حالا که در این موقعیت و با وجود مشکلات مالی به مسابقات اعزام می‌شوند مسئولیت بیشتری در انجام وظیفه خود داشته باشند. قطعا همیشه از ورزشکاران نیز توقع پیروزی نمی‌رود اما احساس مسئولیت و ناراحتی از شکست کمترین حق از ورزشکارانی در حد تیم ملی است.
قطعا ورزشکاری که در شب حضور در مسابقات معتبر بین‌المللی به جای استراحت در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود و این رفتار را بارها از خود نشان داده است، در روز مسابقه نیز از کمترین تمرکز برخوردار است و به راحتی نیز شکست را فراموش می‌کند. امیدوارم ورزشکاران با تعصب کشورمان علاوه بر تلاش برای ارتقای فنی خود به درک درستی نیز برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برسند و برای رسیدن به هدف قید تعریف و تمجیدهای غیر واقعی دنیای مجازی را بزنند.
تاريخ:پنجشنبه 8 آذر 1397 - 09:49