فرزان عاشورزاده: هیچ‌‌وقت سوگلی تیم «بی‌باک» نبودم/ باتجربه‌تر شدم و به حواشی توجهی ندارم


عضو تیم ملی تکواندو گفت:‌ دیدگاه من این است کسانی که در حال غرق شدن هستند، حتی دوستانی که قصد کمک دارند را هم به پایین می‌کشند، اما دیگر آن روز‌ها تمام شد و من هم باتجربه‌تر شدم و به این حواشی توجهی ندارم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فرزان عاشورزاده تکواندوکار ۲۲ ساله کشورمان که مدال طلای قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را در کارنامه دارد، وی صحبت‌های جالبی را مطرح کرده که در ادامه می‌خوانید:

*چه شد که در فینال گرندپری به مدال نرسیدی؟

در دور دوم این رقابت‌ها و در مصاف با هوگوپوش ایتالیایی با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ شکست خوردم و نتوانستم به مدال دست پیدا کنم. خیلی دوست داشتم در آخرین رقابت سال ۲۰۱۸ به مدال برسم و در رنکینگ هم جایگاه بهتری پیدا کنم، اما قسمت نبود.

*چرا بعد از المپیک ۲۰۱۶ برزیل به دوران اوج برنگشتی؟

من قبل از المپیک نتایج بسیار خوبی کسب کرده بودم و شاید در تمام دنیا ۲ یا ۳ تکواندوکار بودند که شرایط من را داشتند و این موضوع را هم قبول دارم که بعد از المپیک ریو نتوانستم نتایج خوب گذشته را تکرار کنم، اما آنقدر هم بد نبودم که به شدت مورد انتقاد قرار بگیرم.

*شاید یکی از دلایلی که از تو انتقاد می‌شود این است که نتوانستی در سه سال اخیر به مدال طلا برسی.

یک مثال برای شما میزنم. هادی ساعی قهرمان بزرگ تکواندوی دنیا بین طلای اول و دومش در رقابت‌های جهانی ۶ سال فاصله بود و خیلی دیگر از تکواندوکاران قدیمی هم چنین شرایطی داشتند. درست است که نگرفتن مدال طلا برای من گران تمام شد، اما در اکثر مسابقات به مدال رسیدم.

*چرا در اکثر مسابقات با امتیاز نزدیک شکست می‌خوری؟

دقیقا با این حرف موافق هستم، چون در بازی‌های آسیایی و فینال گرندپری با اختلاف ۲ امتیاز باختم یا در المپیک با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خوردم. با روز‌های اوجم فاصله چندانی ندارم و تنها یکسری ریزه کاری‌های فنی وجود دارد که با تمرین بیشتر درصدد رفع آن‌ها هستم تا در رقابت‌های آینده بهتر نتیجه بگیرم.


*زمانی که مهدی بی‌باک سرمربی بود از تو و چند بازیکن دیگر به عنوان سوگلی تیم ملی یاد می‌شد.

واقعا نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا آمده است چون من هیچوقت سوگلی تیم مهدی بی‌باک نبودم. من از سال ۲۰۱۴ تا امروز با برتری در رقابت‌های انتخابی به مسابقات بین‌المللی اعزام شدم و اگر هم جایی انتخابی نزدم، رقیبان وزن خود را تغییر داده بودند.

*پس چرا در آن دوران این شایعات مطرح شد؟

دیدگاه من این است کسانی که در حال غرق شدن هستند، حتی دوستانی که قصد کمک دارند را هم به پایین می‌کشند، اما دیگر آن روز‌ها تمام شد و من هم باتجربه‌تر شدم و به این حواشی توجهی ندارم.

*چقدر شانس داری تا در ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های جهانی انگلیس باشی؟

طبق برنامه‌ای که کادر فنی در نظر دارد، برخی ملی‌پوشان از مراحل ابتدایی انتخابی‌ها معاف هستند، اما من باید از دور اول انتخابی بزنم و مشکلی هم با این موضوع ندارم. تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا در ترکیب تیم اعزامی به انگلیس قرار بگیرم و در این میدان بزرگ روی سکو باشم.
منبع: میزان
تاريخ:دوشنبه 12 آذر 1397 - 10:23