داورزنی: تکلیف رئیس هیاتهای بازنشسته این هفته مشخص می‌شود


معاون ورزش قهرمانی وزارت وزش و جوانان اعلام کرد تکلیف روسای فدراسیون های والیبال ،کاراته و همچنین رئیس هیاتهای بازنشسته تا پایان هفته مشخص می شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که بالاخره روسای هیات ها بازنشسته هستند یا خیر، تصریح کرد: دوستان در سازمان بازرسی به استناد یک تبصره در ماده 15 اساسنامه فدراسیون های ورزشی اعلام کردند تمام قوانین حاکم بر فدراسیون ها برای هیات ها هم هست. ما سال گذشته جلسات متعددی داشتیم که این تبصره از اساسنامه جدید فدراسیون های ورزش حذف شود. چون اگر ریاست هیات ها شغل محسوب شود، با توجه به تعداد زیاد هیات های استانی و شهرستانها بارمالی زیادی برای دولت خواهد داشت.

از طرف دیگر کمیسیون اجتماعی مجلس از دیوان محاسبات کشور در این مورد سوال کرده بود که معاون حقوقی دیوان محاسبات پاسخ داد که با توجه به ماهیت کار هیات ها، اشتغال افراد بازنشسته در هیات های ورزشی منع قانونی ندارد. این اختلاف نظر وجود دارد و قرار است نشستی را داشته باشیم و کار حقوقی شود. تا چند روز آینده تکلیف آن مشخص می شود. خود وزارت ورزش خواهان این است که از ظرفیت های مختلف در هیات ها استفاده کند چون افراد در هیات ها افتخاری کار می کنند.
منبع: ایسنا
تاريخ:دوشنبه 12 آذر 1397 - 22:57