میزبانی ایران در 3 رویداد بین‌المللی تکواندو و فرصت‌هایی که نباید از دست داد


مقدمات کار فراهم شده است و توافقات نیز صورت گرفته تا سه رویداد بین‌المللی تکواندو در آخرین ماه سال به میزبانی جزیره کیش برگزار شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مقدمات کار فراهم شده است. توافقات نیز صورت گرفته تا سه رویداد بین‌المللی تکواندو در آخرین ماه سال به میزبانی جزیره کیش برگزار شود.

رقابت‌هایی که از هفتم تا چهاردهم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

جزیره کیش در شرایطی میزبانی جام باشگاه‌های آسیا، جام فجر و جام ریاست فدراسیون جهانی را برعهده دارد که این رقابت‌ها در رده های سنی نوجوانان، جوانان وبزرگسالان و در دوبخش مردان و زنان برگزار خواهد شد.

رقابت‌هایی که با توجه به زمان برگزاری آنها باید امیدوار بود که از استقبال خوب تیم‌های خارجی روبرو شود.

این در حالی است که عدم استقبال کشورهای خارجی از مسابقات جام فجر و جام باشگاه‌های اسیا به میزبانی ایران در چند سال گذشته یکی از موضوعات قابل توجه بوده است.

اتفاقی که دلایل خاص خود را دارد. مهم ترین دلیل را می‌توان به نگاه سلیقه‌ای و سیاسی کشورهای حاشیه خلیج فارس دانست که در چند سال گذشته به دعوت ایران برای حضور در این مسابقات پاسخ منفی داده اند. در کنار بهانه کشورهای شیخ نشین، زمان متغیر برگزاری مسابقات نیز یکی از دلایل عدم حضور تیم‌های خارجی عنوان می‌شود. برای مثال همزمانی این رویدادها با رقابت‌های بین‌المللی دیگر و یا زمان تعطیلات سال نو میلادی بارها باعث شده بود که تیم‌های خارجی استقبال خوبی از این رقابت‌ها نداشته باشند.

اگرچه تحت هر شرایطی مسئولان فدراسیون به تعهد خود در برگزاری این رقابت‌ها پایبند بودند و جام فجر با تاریخ سی ساله و جام باشگاه‌های اسیا با کارنامه ای ده ساله برگزار شده است.

اما در این دوره از رقابت‌ها، جام ریاست فدراسیون جهانی نیز برگزار خواهد شد. مسابقات(G2) که برای نخستین بار به میزبانی ایران برگزار می‌شود. مسابقاتی که سومین دوره خود را تجربه می کند و با توجه به امتیاز این مسابقات انتظار می رود تیم‌های بیشتری را به جزیره بکشاند.

این رقابت‌ها در حالی اسفندماه برگزار می‌شود که در این فاصله زمانی رویداد بین المللی دیگری برگزار نمی‌شود‌ پس از این لحاظ بهانه‌ای برای عدم حضور تیم‌های خارجی وجود ندارد. به این ترتیب شاید بهانه‌های سیاسی منطقه ای بازهم دلیلی شود تا تیم‌های اطراف حاشیه خلیج فارس از میزبانی کشورمان استقبال نکنند. اگرچه کیفیت این تیم‌ها به لحاظ فنی چندان بالا نیست اما به لحاط کمی می توانند در این رقابت‌ها تاثیر گذار باشند.

این نوع رفتار قابل پیش بینی همسایگان ایران در حاشیه خلیج در حالی است که مسئولان فدراسیون در چند سال گذشته مسابقات را با تیم‌هایی مثل عراق، افغانستان، ارمنستان و پاکستان و.. برگزار کردند.

این در شرایطی است که توان فنی تکواندوی ایران، دیپلماسی و ارتباطات مسئولان فدراسیون و اعتبار آنها در اتحادیه آسیا و فدراسیون جهانی این انتظار را ایجاد می‌کند که پس از سی سال برگزاری جام فجر میهمانانی به لحاظ فنی با کیفیت تر نیز پا به این رقابت ها بگذارند. زمان مناسب این دوره از رقابت ها و برگزاری جام ریاست فدراسیون جهانی نیز مزید بر علت شده تا این بار توقع حضور تیم‌های خارجی بیشتری وجود داشته باشد.

البته در کنار این موارد می توان به فرصت امتیاز آوری تکواندوکاران کشورمان نیز اشاره داشت.
جام باشگاه‌های آسیا (G1)، مسابقات جام فجر(G1) و
رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) است. فرصتی ایده ال که می تواند ۴۰ امتیاز ارزشمند را برای قهرمانان این سه رویداد در برداشته باشد.

براساس تقویم مسابقات نهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا هفتم و هشتم اسفندماه، سومین دوره رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی در 4 بخش کیوروگی (نوجوانان و بزرگسالان)، پومسه و پاراتکواندو نهم تا دوازدهم اسفندماه و سی‌امین دوره مسابقات جام فجر سیزدهم و چهاردهم اسفند در مجموعه ورزشی المپیک جزیره کیش برگزار می‌شود.
تاريخ:چهارشنبه 12 دي 1397 - 09:19