مارک‌های تقلبی بلای جان خانواده تکواندو/ تجارت آرزوی جوانان به چه قیمتی؟


تعدادی افراد سودجو با سوء استفاده از وضعیت موجود بازار ارز و قیمت بالای تجهیزات اصلی تکواندو مانند Daedo،Kwon، با واردات گسترده محصولات تقلبی از مارک های اورجینال با کیفیت های نامشخص، صدمات جبران ناپذیری به خانواده تکواندو وارد کرده‌اند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در سال‌های اخیر با مورد توجه قرار گرفتن تولیدات داخلی و تاکید فدراسیون تکواندو مبنی بر حمایت از تولید محصولات داخلی، تولید کنندگان زیادی با ارائه محصولات با کیفیت و استاندارد توانستند تاییدیه های فنی فدراسیون را دریافت کنند.در این میان تولیدکنندگانی چون تولیدی مبتکران پیشتاز و کوروش با دریافت تاییدیه برای لوازم و پوشاک ورزش تکواندو، تولیدی ایستا الکترونیک با تولید سیستم های الکترونیک داوری و تولیدی یاران اسپرت با تولید روپایی ‌ای الکترونیکKeenتوانستند با پشتکار و توانایی های فنی خود محصولات با کیفیت قابل قبول برای خانواده بزرگ تکواندو را تامین و تاییدیه های لازم را به دست آورند.

با این وجود تعدادی افراد سودجو با سوء استفاده از وضعیت موجود بازار ارز و قیمت بالای محصولات اصلی مانند Daedo،Kwon، adidasاقدام به ثبت سفارش از کشورهای مجاور کرده و با واردات گسترده محصولات تقلبی از مارک های اورجینال با کیفیت های نامشخص، هم عرصه را به تولیدکنندگان داخلی تنگ کرده اند و هم با محصولات بی‌کیفیت صدمات جبران ناپذیری به خانواده تکواندو وارد ساخته اند.
از آن جمله می توان به بحث واردات روپایی های الکترونیک با مارک "دایدو"در چند ماه اخیر توسط فردی با نام(ف-خ) اشاره کرد. این شخص با استفاده از فضای مجازی و اعتباری که به واسطه یکی از نزدیکان خود در محافل تکواندویی کسب کرده به سود جویی و تجارت غیراخلاقی اقدام که باعث برباد رفتن آرزوی بسیاری از جوانان و هدر رفتن پول بسیاری ازخانواده ها شده است.

از سوی دیگر با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی و خروج ارز قابل توجه بابت واردات محصولات مصرفی که تولید داخلی نیز دارند و با توجه به اینکه شرکت "دایدو" مدتی است از ارائه محصولات خود به خاطر وجود کالاهای تقلبی به نماینده قدیمی خود شرکت "ایران جوان" سرباز می‌زند، به نظر می رسد فدراسیون تکواندو بایستی قبل از اینکه صدمه بیشتری به تولید کنندگان یا مصرف کنندگان تجهیرات تخصصی تکواندو وارد شود به مسئله ورود کرده و چاره ای برای حل این مشکل بیاندیشد.
تاريخ:پنجشنبه 13 دي 1397 - 09:43