فضایی شفاف در مسابقات آزاد کشوری


با برگزاری مسابقات آزاد کشوری دیگر فضایی برای انتقاد در خصوص اعضای تیم ملی باقی نخواهند ماند و هیچ بازیکنی نیز نمی‌تواند ادعایی در خصوص پایمال شدن حق خود داشته باشد

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با برگزاری مسابقات تکواندو آزاد کشوری، تمام داشته‌ها و پتانسیل تکواندو در مدت 4 روز با رقابت با یکدیگر پرداختند تا ضمن ارائه توانایی‌های خود، شانسشان را برای حضور در اردوی تیم ملی نیز امتحان کنند.
حضور بیش از 700 تکواندوکار در مسابقات آزاد کشوری باعث شد تا دیگر هیچ بازیکن شایسته‌ای ادعایی در خصوص نبود میدان و فرصتی برای بروز توانایی‌هایش نداشته باشد.
رقابت‌های این دوره باعث شد تا بعد از مدت‌ها تمام جامعه فعال تکواندو ایران درگیر شوند و شاهد بالارفتن انگیزه‌های بازیکنان جوان و مدعی برای رقابت با هوگوپوشان با سابقه باشیم؛ اتفاقی که فریبرز عسکری به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو نقش اساسی در رقم زدن آن داشت و بار دیگر نشان داد ملاک او برای اهدای هوگوی تیم ملی اجرای بدون حرف و حدیث عدالت است.
سرمربی با اخلاق تیم‌ملی کشورمان پس از سال‌ها بار دیگر روندی را در پیش گرفته است تا بازیکنان برای تصاحب هوگوی تیم‌ملی ابتدا توانایی خود را در مسابقات داخلی اثبات کنند و در نهایت بدون هیچ حرف و حدیثی به عنوان نماینده تکواندو ایران در میادین معتبر به میدان بروند.
مسئله ای که باعث شد تا در مسابقات آزاد کشوری شاهد شگفتی‌ باشیم و برخی از بازیکنان قدیمی تیم ملی با شکست مقابل بازیکنان گمنام از حضور در تیم ملی باز بمانند. اتفاقی که پویایی مسابقات آزاد کشوری را اثبات می‌کند و باعث پیشرفت دو طرفه هوگوپوشان نیز خواهد شد.
تکواندوکاران گمنام قطعا با این اتفاق به خودباوری بیشتر خواهند رسید و بازیکنان باتجربه نیز ضمن بررسی دلایل شکست خود برای استفاده از فرصت‌های آینده برنامه‌ریزی می‌کنند. موضوعی که در صحبت‌های عسکری در روزهای اخیر نیز قابل مشاهده است و به نظر می رسد سرمربی تیم ملی در عین توجه به بازیکنان جوان، درصدد ایجاد فضا و شرایط برای بازگشت بازیکنان باتجربه نیز خواهد بود.
نکته پایانی اینکه، با برگزاری مسابقات آزاد کشوری دیگر هیچ فضایی برای انتقاد در خصوص اعضای تیم ملی باقی نخواهند ماند و هیچ بازیکنی نیز نمی تواند ادعایی در خصوص پایمال شدن حق خود داشته باشد؛ روند شفاف انتخابی اخیر تیم ملی باعث می‌شود در نهایت بهترین و شایسته ترین بازیکنان در رویداد معتبر جهانی برای دفاع از اعتبار و آبروی تکواندو ایران به میدان بروند.
تاريخ:چهارشنبه 19 دي 1397 - 12:02