تنها راه ماندن در تیم ملی شایستگی فنی است/ ملی‌پوشان به کادرفنی اعتماد کنند


ملی‌پوشان حال حاضردر تیم ملی به خوبی می‌دانند هیچ فرصتی غیر از تمرینات و مسابقات انتخابی برای عضویت در تیم ملی وجود ندارد و در صورتی که نتوانند توقعات کادرفنی تیم ملی را برآورده کنند جایی در ترکیب نخواهند داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بعد از پایان مسابقات آزاد کشوری و انتخابی تیم ملی تکواندو کشورمان، 33 بازیکن از سوی فریبرز عسگری به نخستین مرحله از تمرینات تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی منچستر 2019 دعوت شدند.
قرار است این نفرات از روز شنبه 29 دی‌ماه تمرینات خود را در خانه تکواندو آغاز کنند تا رسما استارت تکواندو ایران برای حضور در آوردگاه مسابقات جهانی آغاز شد. مراحلی که یک به یک سپری خواهند شد تا در نهایت با برگزاری مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی، ترکیب 8 هوگوپوش کشورمان در مسابقات منچستر را مشخص کند.
از آغاز اردوی تیم ملی نیز فرصت برای 33 ملی‌پوش کشورمان مهیا است تا با ارائه توانایی‌های فنی خود به کادرفنی شانس عضویت خود در ترکیب تیم ملی را افزایش بدهند. سرمربی با اخلاق تیم ملی در این مدت و برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و همچنینین مسابقات آزاد کشوری به خوبی نشان داده است برای هیچ ملی‌پوشی امتیاز ویژه‌ای قائل نیست و تنها راه حضور در جمع ملی‌پوشان را شایستگی فنی می‌داند. این موضوع حتی شامل ملی‌پوشان باتجربه‌تر نیز شده است و آنها نیز با درک درست این موضوع برای حضور مجددا در اردو از ابتدا در مسابقات انتخابی شرکت کردند.
همین خصوصیات اخلاقی عسگری نیز باعث خواهد شد تا ملی‌پوشان حال حاضردر تیم ملی به خوبی بدانند هیچ فرصت غیر از تمرینات و مسابقات انتخابی برای عضویت در تیم ملی وجود ندارد و در صورتی که نتوانند توقعات کادرفنی تیم ملی را برآورده کنند جایی در ترکیب نخواهند داشت.
از طرف دیگر، نکته مهم این روزهای تکواندو ایران تصمیم ملی‌پوشان برای انتخاب اوزان خود جهت حضور در مسابقات جهانی است. مسئله‌ای که نیازمند در نظر گرفتن جمیع جهات و بالا و پایین کردن نقاط مثبت و منفی تصمیم در خصوص تغییر وزن است . امیدواریم در این موضوع نیز ملی‌پوشان به کادرفنی تیم ملی اعتماد کنند و برای رسیدن به هر تصمیمی با کادرفنی تیم ملی مشورت کنند تا در آینده بابت این موضوع پشیمانی نداشته باشند.
در این زمینه نیز هیچ کسی بهتر از کادرفنی تیم ملی به شرایط آگاه نیست و با در نظر گرفتن شرایط، بهترین تصمیم را برای تیم ملی و ملی‌پوشان اتخاذ خواهند کرد. اینکه ملی‌پوشان بخواهند خدایی نکرده با تصمیمات احساسی در این خصوص به نتیجه‌گیری بپردازند شاید باعث تغییر مسیر آنها در آینده شود.
با توجه به روند درستی که برای مسابقات جهانی این دوره از نخستین مرحله مسابقات آزاد کشوری در پیش گرفته شده است، می‌تواند نتایج خوبی برای تکواندو ایران در پیش داشته باشند و در نهایت نمایندگان شایسته کشورمان را در مسیر افتخارآفرینی دیگری برای ورزش و تکواندو ایران قرار بدهد.
تاريخ:جمعه 28 دي 1397 - 09:20