گرنداسلم؛ مسیری سخت ولی دست‌یافتی برای کسب سهمیه المپیک


در روزهای گذشته رنکینگ ورزشکاران برتر در مسابقات گرند اسلم نیز اعلام شد و سجاد مردانی پس از کسب مدال با ارزش و خوش رنگ طلای دومین دوره این مسابقات در رتبه دوم رنکینگ وزن چهارم المپیک قرار گرفت

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در روزهای گذشته رنکینگ ورزشکاران برتر در مسابقات گرند اسلم نیز اعلام شد و سجاد مردانی پس از کسب مدال با ارزش و خوش رنگ طلای دومین دوره این مسابقات در رتبه دوم رنکینگ وزن چهارم المپیک قرار گرفت. همچنین در وزن نخست المپیک، آرمین هادی‌پور نیز با کسب مدال برنز دومین دوره این مسابقات به جایگاه ششم رنکینگ صعود کرد تا امیدواری برای کسب سهمیه المپیک از طریق این مسابقات نیز برای نمایندگان کشورمان وجود داشته باشد.
طبق تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو، یک سهمیه هر وزن المپیک برای حضور در المپیک 2020 از طریق مسابقات گرنداسلم اهدا خواهد شد و این شانس برای تکواندوکاران تا ژانویه 2020 برای کسب صدرنشینی این مسابقات وجود دارد.
در حال حاضر سجاد مردانی با حضور در جایگاه دوم و آرمین هادی‌پور با کسب جایگاه ششم از پرامیدترین ملی‌پوشان تکواندو ایران برای کسب سهمیه المپیک از طریق این مسابقات هستند. اتفاقی که به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و این تکواندوکار خوب کشورمان جهت رسیدن به آن باید در دوره آینده این مسابقات نیز به مدال طلا دست پیدا کنند.
مسابقاتی که با پرداخت جوایز دلاری انگیزه‌های تمام تکواندوکاران را برای قهرمانی در هر دوره این مسابقات بیشتر کرده است. نحوه حضور در این مسابقات نیز در دوره‌های گذشته بدین ترتیب بود که نفرات برتر مسابقات مراحل مختلف گرندپری و قهرمانان دوره نخست مسابقات گرنداسلم در سال 2017 به صورت مستقیم به این مسابقات دعوت و در صورت قهرمانی یک ورزشکار در چند مرحله مسابقات گرندپری از طریق رنکینگ المپیک این فرصت در اختیار سایر ورزشکاران برتر قرار می گرفت.
همچنین با برگزاری دو مرحله مسابقه کسب سهمیه این شانس در اختیار دیگر تکواندوکاران نیز قرار می‌گیرد تا با کسب یکی از سکوهای سه گانه در مرحله پایانی این مسابقات با برترین‌های دنیا به رقابت بپردازند. مسیری بسیار سخت برای کسب سهمیه که نیازمند قهرمانی در یک ماراتن فشرده است، اما تکواندوکاران شایسته کشورمان بارها و بارها نشان دادند که توانایی انجام کارهای سخت را دارند.
تاريخ:جمعه 28 دي 1397 - 09:22