کار سخت پاراتکواندوکاران برای ایستادن بر روی سکوی مسابقات جهانی


با توجه به تمرینات و اردوهای ملی‌پوشان و همانطور گفته‌های سرمربی تیم ملی پارا تکواندو، ملی‌پوشان کشورمان از کسب نتیجه مناسب و بازگشت به سکوی قهرمانی ناامید نیستند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، تیم ملی پاراتکواندو کشورمان این روزها تمرینات خود را برای حضور در مسابقات جهانی آنتالیا به صورت شبانه‌روی پیگیری می‌کند تا در هشتمین دوره این مسابقات برخلاف دوره گذشته مجددا روی یکی از سکوهای سه گانه قهرمانی قرار بگیرد.
تیم 5 نفره ملی‌پوشان کشورمان در دوره گذشته مسابقات جهانی در لندن با وجود شایستگی و کسب یک مدال طلا و دو مدال نقره در در جایگاه چهارم قرار گرفت و پس از چهار دوره کسب عناوین سومی و نایب قهرمانی از سکونشینان دور شد. موضوعی که برای پاراتکواندو ایران غریبه بود اما دلایل منطقی زیادی پشت آن وجود داشت.
پاراتکواندو در سالیان اخیر با سرمایه‌گذاری زیادی در دنیا روبرو شده است و این اتفاق بعد از قطعی شدن حضور این رشته در پارالمپیک 2020 با شدت بیشتری نیز از سوی کشورهای دنیا در حال پیگیری است. این در حالی است که واقعا دست کادرفنی توانا و شایسته تیم ملی در برخی کلاس‌ها خالی است و هیچ ملی‌پوش پاراتکواندو در کشورمان در این کلاس‌ها حضور ندارد.
تیم کشورمان در حالی در دوره گذشته با 5 ملی‌پوش در مسابقات حاضر شد که تعداد نفرات برخی کشورها چند برابر تیم پاراتکواندو ایران بود. موضوعی که پیام خانلرخانی در برخی مصاحبه‌های خود به آن اشاره کرده است و حتی به کسب دو مدال طلا توسط کشور روسیه پیش از حضور در مسابقات جهانی این دوره اشاره کرده است.
دلیل این اتفاق نیز عدم حضور هیچ شرکت کننده‌ای به غیر از تنها نماینده روسیه در آن کلاس‌ها است. در این شرایط و با دانستن این اطلاعات قطعا بیشتر متوجه کار سخت کادرفنی و ملی‌پوشان برای حضور روی سکوی مسابقات جهانی خواهیم شد.
پیام خانلرخانی در تداوم موفقیت‌های خود در عرصه مربیگری، از زمان حضور در راس کادرفنی تیم ملی پاراتکواندو نیز به خوبی تاثیر حضور خود را با دستاوردهای بسیار خوب در مسابقات قهرمان آسیا نشان داده است و هر دوره نسبت به دوره گذشته دستاورد خوشرنگ‌تری را در قاره آسیا برای کشورمان کسب کرده است.
با توجه به محدودیت‌های رشته پاراتکواندو کشف استعداد برای حضور در برخی کلاس‌ها کار آسانی نیست و نیازمند داشتن برخی شرایط جسمانی توسط ورزشکاران است که متاسفانه در حال حاضر در پاراتکواندو ایران چنین ورزشکارانی حضور نخواهند داشت.
با وجود این تفاسیر در این دوره بر خلاف دوره گذشته تعداد ملی‌پوشان اعزامی کشورمان بیشتر از دوره گذشته خواهد بود و با توجه به تمرینات و اردوهای ملی‌پوشان و همانطور گفته‌های سرمربی تیم ملی، ملی‌پوشان کشورمان از کسب نتیجه مناسب و بازگشت به سکوی قهرمانی نیز ناامید نیستند. ملی‌پوشان توانایی که بارها در میادین مختلف انگیزه و اشتیاق خود را برای اهتزاز پرچم کشورمان نشان دادند و در آنتالیا نیز مجددا به دنبال تاریخ سازی برای ورزش کشورمان و رشته پاراتکواندو هستند.
تاريخ:پنجشنبه 4 بهمن 1397 - 09:14