جامعه و خانواده تکواندو از تصمیم عسگری حمایت کنند


در روزهای اخیر نیز شاهد اظهارنظر درست دیگری از سوی فریبرز عسگری بودیم که تیم ملی را ارث پدری هیچ مربی و بازیکنی ندانست و تنها شایسته‌ترین نفرات را شایسته حضور در تیم ملی عنوان کرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، با برگزاری مسابقات آزاد کشوری که حکم انتخابی ورود به اردوی تیم ملی را داشت، تمرینات ملی‌پوشان با حضور 33 بازیکن از 29 دی‌ماه آغاز شد تا استارت حضور پرقدرت تکواندو ایران در مسابقات جهانی منچستر زده شود.
همانطور که کادرفنی تیم ملی تکواندو قبل از مسابقات آزاد کشوری نیز اعلام کرده بود، نفراتی برتر مسابقات آزاد کشوری به اضافه بازیکنانی که در این مسابقات عملکرد قابل قبولی داشتند اما بنا به دلایل مختلف از جمله مصدومیت از ادامه مسابقات بازماندند، به اردوی تیم ملی دعوت شدند. از طرفی نفرات مدال‌آور مسابقات دو مرحله پایانی گرندپری سال 2018 و همچنین دو ملی‌پوشان جوانان تکواندو کشورمان که در مسابقات المپیک جوانان به مدال طلا دست یافته بودند، از حضور در این رقابت‌ها معاف و مستقیما به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
اتفاقی که باعث شد بعد از اعلام اسامی ملی‌پوشان دعوت شده به اردوی تیم ملی، شاهد انتقاداتی از سوی برخی کارشناسان باشیم. منتقدانی که اعتقاد داشتند نباید ملی‌پوشان صاحب رنکینگ در مسابقات آزاد کشوری حاضر می‌شدند و باید با توجه به اسم و رسم خود و حضور در رنکینگ فدراسیون جهانی از حضور در مسابقات ورود به اردوی تیم ملی معاف و مستقیما در اردو حاضر می‌شدند تا برای کسب هوگوی تیم ملی در مسابقات جهانی در انتخابی مرحله پایانی شرکت کنند.
این انتقادات در حالی صورت گرفته است که در سالیان گذشته همواره کارشناسانی حضور داشتند که از معافیت برخی ملی‌پوشان انتقاد می کردند و اعتقاد داشتند با تضمین بودن حضور این نفرات در اردوی تیم ملی نه تنها شاهد افت آنها بودیم، بلکه انگیزه بازیکنان جوان نیز از بین رفته است.
موضوعی که بعد از بازگشت فریبرز عسگری به تیم ملی دیگر شاهد آن نبودیم و سرمربی تیم ملی با اتخاذ سیاستی متفاوت، تصاحب هوگوی تیم ملی را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی، تنها در ازای حضور تمامی بازیکنان و مدعیان در انتخابی تیم ملی عنوان و با هوشمندی نیز بر سر مواضع خود ایستادگی کرد. اتفاقی که منجر به کشف امیرمحمد بخشی در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی شد و انگیزه را به تمامی مدعیان حضور در تیم ملی بازگرداند.
در روزهای اخیر نیز شاهد اظهارنظر درست دیگری از سوی فریبرز عسگری بودیم که تیم ملی را ارث پدری هیچ مربی و بازیکنی ندانست و تنها شایسته‌ترین نفرات را شایسته حضور در تیم ملی عنوان کرد. قطعا عسگری با تداوم تفکر درست خود نه تنها بهترین بازیکنان را به مسابقات معتبر به عنوان نماینده تکواندو ایران اعزام خواهد کرد، بلکه تلنگری نیز به جوانان شایسته تکواندو ایران که بنا به هر دلیلی از شرایط ایده‌ال خود دور شدند، خواهد زد تا متوجه باشند در صورت غفلت شانس همراهی تیم ملی را نخواهند داشت. از طرفی مسابقات جام ریاست جمهوری را نیز آخرین شانس برای بازمانده‌ها عنوان کرده است تا برای دفاع از حقانیت خود و حضور مجددا در تیم ملی پیش رو داشته باشند.
در این شرایط که عسگری انحصار طلبی را از تیم ملی دور کرده است از جامعه و خانواده تکواندو انتظار می رود با حمایت از تصمیم درست سرمربی تیم ملی،نه تنها حواشی را از تیم ملی دور کنند بلکه به افتخارآفرینان سال‌های گذشته تکواندو ایران نیز کمک کند تا برای بازپسگیری هوگوی تیم ملی به روزهای درخشان گذشته خود نزدیک شوند.
تاريخ:دوشنبه 8 بهمن 1397 - 11:27