کار بزرگ کاروان پاراتکواندوی کشورمان در مسابقات جهانی


با وجود کمبود ورزشکار در پاراتکواندو کشورمان، نمایندگان ایران در این دوره توانستند مجددا روی سکوی جهانی در کنار دیگر مدعیان بایستند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، هشتمین دوره رقابت‌های جهانی پاراتکواندو در روزهای 16 و 17 بهمن ماه در کشور ترکیه برگزار شد و ملی‌پوشان پاراتکواندو کشورمان با کسب یک مدال طلا توسط مهتاب نبوی و سه مدال نقره توسط سعید صادقیان‌پور، احمد نریمانی و مهدی بهرامی آذر در جایگاه سوم جهان قرار گرفت. این در حالی است که تیم کشورمان پس از یک دوره عدم حضور روی سکوی جهانی در شرایط نابرابر با تیم‌های روسیه و ترکیه که به ترتیب به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی رسیدند، به چنین دستاوردی دست یافت.
کاروان پاراتکواندو کشورمان در مسابقات جهانی ترکیه در مجموع دو بخش بانوان و آقایان با 10 ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند که از لحاظ ورزشکار با کاروان‌های بزرگ روسیه و ترکیه قابل مقایسه نبود. از طرفی با توجه به حضور رشته پاراتکواندو در رقابت‌های 2020 توکیو سرمایه‌گذاری فراوانی از سوی تمام کشورها صورت گرفته است و این موضوع در مسابقات جهانی ترکیه بیش از پیش قابل مشاهده بود.

با این تفاسیر نمایندگان پاراتکواندو ایران در این دوره توانستند مجددا به سکوی قهرمانی جهان بازگردند و نام خود را دوباره در میان سکونشینان بیاورند. موضوعی که با اندکی خوش‌شانسی از سوی نمایندگان کشورمان می‌توانست نتایج بسیار بهتری را نیز برای ما به ارمغان بیاورد.

مصدومیت محمدرضا شعبانی در دور نخست که مانع از ادامه حضور این بازیکن شد و شکست نزدیک محمود جعفرزاده و مهدی پوررهنما در پای سکو و در دیدار نیمه‌نهایی در راند طلایی از مهمترین اتفاقات برای نمایندگان کشورمان بود.همانطور که خانلرخانی در گفتگو با رسانه‌ها نیز این موضوع را تایید کرده است و عملکرد نمایندگان کشورمان را خوب عنوان کرده است.

رقابت های جهانی ترکیه بار دیگر اثبات کرد که مسیر نمایندگان کشورمان در کسب سهمیه مسابقات پاراتکواندو 2020 چندان هموار نیست و نیاز است تا با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر خود را برای کسب سهمیه و در نهایت موفقیت در میدان بزرگ توکیو آماده کنیم.
تاريخ:شنبه 20 بهمن 1397 - 14:22