نگاهی به هفدهمین دوره مسابقات لیگ برتر تکواندو


هفدهمین دوره لیگ برتر تکواندو درحالی هفته گذشته به پایان رسید که شاهد اتفاقات جالبی در این لیگ بودیم.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، هفدهمین دوره مسابقات لیگ برتر تکواندو(جام خلیج فارس) در روزهای گذشته با برگزاری هفته پایانی مسابقات برگزار شد تا پرونده مهمترین رقابت داخلی تکواندو ایران در فصل جاری نیز بسته شود. رقابت‌هایی که امسال با حضور تیم‌های، شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد، لوازم خانگی کن، باشگاه ورزشی صنعت مس کرمان، پاس قوامین، تعاونی انقلاب شهریار، شرکت پالایش نفت آبادان و ملوان نداجا برگزار شد و در پایان شاگردان پیام خانلرخانی برای دومین فصل متوالی به مقام قهرمانی دست یافتند.

در رقابت‌های فصل جاری با اضافه شدن تیم جوان لوازم خانگی کن به جمع مدعیان شاهد جذابیت بیشتر و داغ شدن تنور مسابقات بودیم. کنی‌ها که سال گذشته نیز تیم خوبی داشتند، امسال با توجه به باتجربه‌تر شدن بازیکنان خود و حضور فرزان عاشورزاده از هفته های ابتدای اسب خود را برای قهرمانی زین کرده بود و باعث شدند تا دیگر شاهد رقابت دو قطبی در صدر جدول میان دو تیم شهرداری ورامین و دانشگاه آزاد نباشیم و یک مثلث جذاب برای بالابردن جام این فصل شکل بگیرد.

کنی‌ها البته در فصل جاری نیز مانند فصل گذشته در نیم فصل نخست عملکرد بهتری داشتند و حتی موفق به شکست تیم دانشگاه آزاد در نیم فصل نخست شدند، اما باز هم به خاطر جوانی نتوانستند رتبه‌ای بهتر از سومی کسب کنند تا از حالا به فکر فصل بعد باشند. دانشگاه آزاد اسلامی یکی از باثبات‌ترین تیم‌های تکواندو ایران در سالیان اخیر بوده است و در فصل جاری هم تنها به کسب عنوان قهرمانی فکر می‌کرد.

شاگردان خلیفه تنها با لغزش‌های کوچک مانند فصل گذشته در کسب ششمین عنوان قهرمانی خود بازماند و قطعا برای سال آینده باید در بحث مسائل انگیزشی نیز مهره های اسم و رسم‌دار خود را ترغیب کند. دانشگاه آزاد که در سالیان اخیر از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ برتر تکواندو ایران بوده است و حتی به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات جام‌جهانی سال گذشته موفق به افتخارآفرینی برای تکواندو ایران شد. دانشگاه‌ بعد از شوکی که در هفته پایانی فصل گذشته با آن مواجه شد و قهرمانی خود را از دست داد، در نیم فصل نخست فصل جاری نیز به شرایط خوب خود دست نیافته بود و با باخت مقابل لوازم خانگی کن، شانس خود را برای قهرمانی از دست داد.

شهرداری ورامین قهرمان فصل جاری نیز با اتکا به بازیکنان جوان، کادرفنی توانمند و شور و میل پیروزی برای دومین فصل متوالی و پنجمین بار در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر به مقام قهرمانی دست یافت. قطعا مهمترین دلیل قهرمانی شهرداری‌ فارغ از ثبات در نتیجه‌گیری، شور و شوق و میل پیروزی این تیم به قهرمانی بود و در نهایت نیز باعث شد با وجود نداشتن بازیکنان ملی‌پوش زیاد جام قهرمانی را بالای سر خود ببرد.

باشگاه‌های ورزشی صنعت مس کرمان و پاس قوامین نیز با توجه به پتانسیل خود در فصل جاری عملکرد خوبی داشتند و حضور و تقویت چنین تیم‌هایی در فصل آینده به داشتن یک لیگ خوب و پویا کمک خواهد کرد. پاسی‌ها در سالیان اخیر نشان دادند با استفاده از بازیکنان جوان و سرباز بیشتر از چشم داشتن به قهرمانی به ماهیت و تفکر حاکم در باشگاه خود فکر می‌کنند و با این چشم انداز به فکر خدمت به ورزش کشور هستند.

تعاونی انقلاب شهریار، شرکت پالایش نفت و ملوان نداجا نیز دیگر تیم‌ها حاضر در لیگ بودند که باید برای سال بعد به فکر حضور پرقدرت‌تری در عرصه مسابقات تکواندو کشور باشند.
تاريخ:شنبه 20 بهمن 1397 - 14:23