نگاهی به میهمانان کیش در جام ریاست فدراسیون جهانی/ از پدیده کره‌ای‌ها تا قهرمان المپیک ریو


ثبت نام تکواندوکاران جهت حضور در سومین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در حالی به پایان رسیده است که در لیست میهمانان کیش از پدیده کره ای ها تا قهرمان المپیک ریو به چشم می‌خورند.

به گزارش سایت هوادران تکواندو، سامانه ثبت نام از تکواندوکاران جهت حضور در سومین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو بسته شد و ۶۲۷ تکواندوکار از 25 کشور در دو بخش آقایان و بانوان و در دو رده سنی نوجوانان و بزرگسالان برای این رویداد بین المللی اعلام آمادگی کردند.
کشورهای تونس، کره جنوبی، پاکستان، عمان، اردن،عراق،ازبکستان، آمریکا، روسیه، افغانستان، لبنان، آذربایجان، چین، سوریه، هندوستان، قزاقستان، گرجستان، ارمنستان، فلسطین، نیجریه، بلژیک، سوئد، لهستان و اوکراین از جمله تیم های حاضر در این دوره از رقابتها به شمار می روند.
شیاپ چانگ های جام ریاست فدراسیون جهانی در حالی در جزیره کیش پهن می شوند که در میان تکواندوکاران حاضر در این دوره از رقابت ها چهره های نامداری به چشم می‌خورد.

پدیده کره‌ای در مصاف با عاشورزاده
از جمله چهره‌های مطرح که در رویداد جام ریاست حضور خواهد داشت می توان به "جون جانگ" از کره جنوبی اشاره داشت. او که حالا جایگزین" تای هون " نامدار شده است در چند مسابقه اخیر خود عملکرد عالی به ثبت رسانده است.
"جون جانگ" در فینال گرندپری ۲۰۱۸ صاحب مدال طلا شد و خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی در این وزن معرفی کرد. در این وزن فرزان عاشورزاده نیز حضور دارد. رقابت او با نماینده کره‌ای‌ها به طور حتم جذاب خواهد بود. به خصوص این که فرزان برای ورود به اردوهای تیم ملی باید بهترین عملکرد را در جام ریاست داشته باشد.

جدال بخشی و میرهاشم در وزن چهار المپیک
طبق تصمیم کادر فنی تیم ملی تکواندو،محمد بخشی و میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم به رقابت می‌پردازند. به طور حتم رقابت دیدنی و حساسی خواهد بود. این در حالی است که در این وزن "سوی بای کیم" با رنکینگ ۸ نیز حضور دارد و جذابیت دیدارها را دو چندان می کند.

قهرمان المپیک در وزن جدید
"احمد ابوغاش" که در المپیک ریو در وزن ۶۸- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد ودر همین وزن مدال برنز جهان را کسب کرد حالا با تغییر وزن رقابت‌های ۲۰۱۹ را شروع می‌کند. "ابوغاش" در رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی در وزن ۷۴- کیلوگرم به رقابت می پردازد. شاید او برای قهرمانی جهان در منچستر می‌خواهد همین وزن را برگزیند برهمین اساس رقابت‌های جام ریاست بهترین فرصت برای محک توانایی هایش در این وزن می تواند باشد.
اما دراین وزن "علی اشکوریان" یکی از نمایندگان کشورمان خواهد بود. تکواندوکاری که به تازگی از رده سنی نوجوانان وارد رده بزرگسالان شده است. جام ریاست فرصتی است تا او در جمع بزرگان هنر نمایی کند و جای پایش را در اردوهای تیم ملی محکم تر کند.

نام آشنا ها در اوزان بالا
در وزن ۸۰- کیلوگرم "هون کیم" از کره جنوبی با رنکینگ ۱۰ یکی از چهره های مطرح در این وزن است. حضور او می‌تواند انگیزه خوبی برای تکواندوکاران جوان کشورمان باشد تا برای رسیدن به سکوی قهرمانی بیشتر تلاش کنند.
در وزن ۸۷- کیلوگرم در شرایطی که نام مهدی خدابخشی در لیست تکواندوکاران این وزن به ثبت رسیده است اما مصدومیت او به طور کامل بهبود پیدا نکرده است. برهمین اساس یکی از غایبان این وزن خدابخشی خواهد بود. او در شرایطی جام ریاست را از دست داد که کادر فنی این رقابت‌ها را آخرین فرصت برای ورود خدابخشی به تیم ملی در نظر گرفته بودند.
در این وزن نیز پیام قبادی تکواندوکار ایرانی الاصل تیم آذربایجان است که در جام ریاست فدراسیون جهانی به رقابت می‌پردازد.
ودر وزن آخر رقابت سعید رجبی و سجاد مردانی دیدنی خواهد بود. دو رقیب که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در وزن هشتم رقابت جدی با یکدیگر دارند. سجاد مردانی پس از یک دوره افت در فینال گرند پری سال ۲۰۱۸ و گرند اسلم نتایج خوبی را به ثبت رساند. در مقابل سعید رجبی نیز نشان داده که انگیزه بالایی برای ثبات در تیم ملی دارد. رقابت این دو چهره مدعی سنگین وزن یکی از مبارزات دیدنی جام ریاست فدراسیون جهانی خواهد بود.
رقابت های جام ریاست فدراسیون جهانی ۹ اسفند ماه آغاز خواهد شد. جام ریاست G2است.

تاريخ:شنبه 27 بهمن 1397 - 08:49