مدال آوران زن جهانی در شیاپ‌چانگ‌های جام ریاست فدراسیون جهانی


رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی در حالی برگزار می‌شود که مدال آوران زن جهانی در این مسابقات حضور دارند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، جام ریاست فدراسیون جهانی از ۹ تا ۱۲ اسفندماه به میزبانی کیش برگزار می‌شود. شیاپ چانگ‌های جام ریاست در حالی زیر پای تکواندوکاران پهن می‌شود که در لیست بانوان هوگوپوش ثبت نام کننده جام نام برخی از مدال آوران جهانی به چشم می‌خورد.
اسامی که با توجه به کارنامه پربارشان عیار جام را بالا می‌برند.
از جمله تکواندوکاران صاحب نام در این مسابقات می توان به "جی بونگ سیم" از کره جنوبی در وزن ۴۹- کیلوگرم اشاره داشت. این بانوی هوگوپوش رنکینگ ۵ را در اختیار دارد.در این وزن "جونگ ژو" با رنکینگ ۱۷ از کشور چین نیز ثبت نام کرده است.

تنها نماینده سوئد در جام ریاست فدراسیون جهانی نیز دراین وزن حضور دارد. "زهرا میرزایی" نماینده این کشور اروپایی در رقابت های کیش است.

در وزن ۵۳- کیلوگرم کره‌ای ها نماینده مطرحی را به مصاف رقبا می فرستند. "مین آ ها" با رنکینگ ۸ یکی از چهره‌های شناخته شده است.

اما باتوجه به حضور قهرمان جهان در وزن ۵۷- کیلوگرم به نظر می رسد سخت‌ترین رقابت‌ها در این وزن باشد. در این وزن" لی آه روم" با رنکینگ دو یکی از تکواندوکاران شناخته شده جهان است. او در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز برسکوی نایب قهرمانی ایستاد.

در وزن ۶۲- کیلوگرم "مینگوی ژانگ" چینی چهره صاحب نام این وزن است. ژانگ رنکینگ ۸ دارد و در رقابت‌های قهرمانی جهان موجو مدال برنز را کسب کرد. حضور او در این وزن به طور حتم رقابت‌های ۶۲- کیلوگرم را جذاب خواهد کرد.

البته در وزن ۶۷- کیلوگرم نیز با توجه به حضور نایب قهرمان جهان می‌توان رقابت‌های جذاب را شاهد بود. در این وزن " اوه هری" از کره جنوبی با رنکینگ ۲ یکی از رقبای قدرتمند این وزن به شمار می‌رود. او در کارنامه خود مدال نقره جهان را دارد. در این وزن اکرم خدابنده نماینده کشورمان پس از مدت‌ها دوری از شیاپ چانگ به رقابت می‌پردازد آن هم در وزنی متفاوت. باید دید که آیا خدابنده می‌تواند در مصاف با این تکواندوکار سرعتی و صاحب نام موفق باشد.

سومین دوره رقابت های جام ریاست فدراسیون جهانی در حالی از ۹ تا ۱۲ اسفند برگزار خواهد شد که این رقابت‌ها می تواند فرصت بسیار خوب برای محک بانوان هوگوپوش کشورمان باشد که از بازی‌های آسیایی جاکارتا در هیچ رویداد بین المللی حضور نداشته‌اند.
تاريخ:شنبه 27 بهمن 1397 - 17:48