کار فرهنگی فدراسیون تکواندو و یادواره تجلیل از خانواده معظم شهدای تکواندوکار


اقدامات فدراسیون تکواندو در توجه به ارزش‌ها برخلاف برخی از رشته‌های ورزشی باری به هر جهت و تنها در زمان‌های خاصی از سال برگزار نشده است و به عنوان یک اصل فرهنگی و انسانی و با اعتقاد قلبی در طول سال برگزار می‌شود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در روزگاری که توجه به مسائل فرهنگی و اخلاقی در ورزش کشور تا حد زیادی فراموش شده است و صرف کسب نتیجه و موفقیت در سطح باشگاهی و ملی در سرلوحه کار اکثر مسئولان و مدیران ورزش کشور قرار گرفته است، فدراسیون تکواندو یادواره تجلیل از خانواده معظم شهدای تکواندوکار را این بار در شهر اصفهان برگزار کرد.
اقدامی فرهنگی و انسانی که در فدراسیون تکواندو مسبوق به سابقه بوده است و مسئولان این رشته ورزشی در طی سالیان اخیر بارها نشان دادند که علاوه بر توجه به برنامه‌های ورزشی از توجه به مسائل فرهنگی غافل نیستند. موضوعی که در این آشفته باز دنیای مادی ارزش فراوانی دارد و کمترین کارکرد آن وارد کردن تلنگر به کسانی‌ است که این روزها اسیر زیاد خواهی‌ها و بلندپروازی‌های خود هستند.
اقدامات فدراسیون تکواندو در توجه به ارزش‌ها برخلاف برخی از رشته‌های ورزشی باری به هر جهت و تنها در زمان‌های خاصی از سال برگزار نشده است و به عنوان یک اصل فرهنگی و انسانی و با اعتقاد قلبی در طول سال برگزار می‌شود. مسئله ای که باعث خواهد شد تا نسل جدید ورزشکاران کشورمان با شهدا و قهرمانان واقعی که جان خود را فدای امنیت و آسایش کشورمان کردند، آشنایی بیشتر پیدا کنند.
موضوعی که در سالیان اخیر و پیش از اعزام‌های بزرگ تیم‌های تکواندو به رویدادهای معتبر نیز برگزار شده است و با اهدای پلاک شهدای کشورمان ضمن شناخت قهرمان واقعی به نمایندگان ورزش کشور، انگیزه آنها را نیز برای کارهای بزرگ و غیرممکن ترغیب کرده است. اتفاقی که متاسفانه در برخی از رشته های ورزشی به فراموشی سپرده شده است و توجه به مسائل فرهنگی و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا را تنها به شعارهای کلامی مسئولان آن رشته‌ها تبدیل کرده است.
همه این‌ها در حالی است که متاسفانه این روزها بداخلاقی‌ها در عرصه ورزش کشور بیشتر شده است و برخی از ورزشکاران به هر بهانه‌ای درصدد یادآوری افتخارآفرینی و اقدامات بزرگ ورزشی خود با مسائل مادی هستند. توجه به مسائل و نیاز‌های مادی ورزشکاران از اصلی ترین وظیفه مسئولان ورزش کشور است، اما ای کاش نمایندگان مردم ایران در میادین بین‌المللی با اظهارنظرهای احساسی خود در خصوص مسائل مادی از ارزش کار بزرگ خود کم نکنند و همه اقدامات خود را در ترازوی محاسبه نگذارند. پوشیدن ردای نمایندگی مردم و کشور ایران که اقتدار آن به واسطه تمامی خون‌های ریخته شده در تاریخ چند هزاره این کشور است با هیچ متر و معیاری قابل محاسبه نیست و تنها وظیفه پاسداشت آن را توسط ورزشکاران کشورمان بیشتر می‌کند.
تاريخ:يكشنبه 5 اسفند 1397 - 19:15