نگاهی به عملکرد تیم‌های ایرانی در نهمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه‌های آسیا


مسابقات تکواندو جام باشگاه‌های آسیا در این دوره نیز به واسطه حضور پرقدرت تیم‌های ایرانی، میدانی برای قدرت‌نمایی نمایندگان جوان کشورمان بود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، نهمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه‌های آسیا 7 اسفندماه با برگزاری دیدارهای نهایی در جزیره زیبای کیش و در سالن المپیک به پایان رسید و تیم دانشگاه آزاد اسلامی در رقابت با 8 تیم دیگر این مسابقات، با کسب 5 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز و کسب 749 امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت. شهرداری ورامین نیز با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز و کسب 450 امتیاز به مقام نایب قهرمانی و لوازم خانگی با کسب 4 مدال نقره و یک مدال برنز و کسب 238 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
در این مسابقات 3 تیم داخلی دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن و 6 تیم خارجی پاکستان الف و ب، پلیس عراق، البصره عراق، مجان عمان، چلنجینگ تکواندو آکادمی عمان، ایگل سوریه و تیم سوریه به رقابت پرداختند و شاگردان سید نعمت خلیفه با اقتدار بر جام قهرمانی بوسه زدند.
مسابقاتی که در این دوره نیز به واسطه حضور پرقدرت تیم‌های ایرانی، میدانی برای قدرت‌نمایی نمایندگان جوان کشورمان بود و سایر رقبای آسیایی فرصتی برای عرضه اندام پیدا نکردند. برخورداری مسابقات جام باشگاه‌های آسیا از گرید G1 و فرصت کسب 10، 6 و 3.6 امتیاز در رنکینگ فدراسیون جهانی نیز باعث شده بود تا نمایندگان و ملی‌پوشان کشورمان به خوبی از این میدان استفاده و امتیازات خود را در رنکینگ بهبود بخشیدند.
دانشگاه آزاد در شرایطی در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و در یک رقابت کاملا ایرانی بالاتر از تیم‌های شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن به مقام قهرمانی دست یافتند که پس از ناکامی در رقابت با تیم شهرداری ورامین در دو سال اخیر رقابت‌های لیگ برتر، این بار و با حضور بازیکنان شناخته شده و ملی‌پوش خود با توپ پر گام به رقابت‌ها گذاشت و در نهایت یک افتخار بین المللی را برای باشگاه خود ثبت کرد.
قهرمانی که باعث خواهد شد تا دانشگاه آزاد برای فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر تکواندو کشور با روحیه و انگیزه بیشتری حاضر شود و برای بازپس گیری عنوان قهرمانی از شهرداری و حضور روی بالاترین سکوی مسابقات داخلی تلاش کند.
در نهمین دوره مسابقات تکواندو باشگاه‌های آسیا آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی، سید حسین خانی و سعید رجبی موفق به کسب 5 مدال طلا، سید حسین احسانی و هادی تیران ولی‌پور 2 مدال نقره و حمیدرضا هادیان مدال برنز، 8 مدال تیم دانشگاه آزاد را کسب کردند.
اما شهرداری ورامین نیز در تداوم قدرت‌نمایی خود در تکواندو کشور در مسابقات باشگاه‌های آسیا نیز با وجود استفاده از بازیکنان جوان، موفق کسب 3 مدال طلا( محمدحسین پلنگ‌افکن، سروش احمدی و محمدحسین یزدانی)، یک مدال نقره( حسین قربان‌زاده) و یک برنز(امیرحسین امیدی) و کسب عنوان نایب قهرمانی شد.
لوازم خانگی کن تیم سوم رقابت‌های لیگ برتر تکواندو در فصل جاری نیز با کسب 4 مدال نقره(امیر ولی‌پور، حامد اصغری،محمد مهدی عمادی و مهران برخورداری) و کسب یک مدال برنز(عرفان حیدری) به مقام سوم دست یافت تا مشخص شود شاگردان جوان محمدرضا زوار و وحید عبدالهی همچنان نیازمند کسب تجربیات بیشتر برای برتری در رقابت قهرمانی با تیم‌های قدرتمند دانشگاه و شهرداری هستند.
در پایان این دوره از مسابقات نیز آرمین هادی‌پور ملی‌پوش تیم دانشگاه آزاد به واسطه عملکرد خوب خود عنوان فنی ترین بازیکن و سیدنعمت خلیفه نیز با قدرت‌نمایی شاگردانش عنوان بهترین مربی مسابقات را کسب کردند.
تاريخ:جمعه 10 اسفند 1397 - 11:36