نگاهی به عملکرد تکواندوکاران ایرانی در جام ریاست فدراسیون جهانی


تکواندوکاران ایرانی در جام ریاست فدراسیون جهانی عملکرد قابل قبولی داشتند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو طی روزهای 9 و 10 اسفندماه در جزیره زیبای کیش برگزار شد و تیم ملی تکواندو کشورمان در رقابت‌هایی که از کیفیت فنی قابل قبولی برخوردار بود به مقام قهرمانی دست یافت.
در این مسابقات که دو تیم در قالب ملی‌پوشان کشورمان با سایر بازیکنان ایرانی و بازیکنان خارجی به رقابت پرداختند، تیم کشورمان توسط آرمین هادی‌پور، سروش احمدی، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به مدال طلا، سعید رجبی و مهدی جلالی به مدال نقره و محمدرضا خانی، امیر محمد بخشی و عرفان ناظمی به مدال برنز دست یافت.
در کنار اعضای تیم ملی سایر بازیکنان ایرانی نیز توسط فرزان عاشورزاده به مدال طلا، محمد کاظمی، مهران برخورداری، حسین لطفی، سینا بهرامی به مدال نقره و امیرحسین محمد خانلو، کامران مردانی‌پور، حسن بشیری، نیما مهرعلی و عرفان حیدری به مدال برنز دست یافتند.
اما با اطلاع از عملکرد مدال‌آوران ایرانی مسابقات جهانی به بررسی عملکرد ملی‌پوشان در این مسابقات می‌پردازیم.
در وزن 54- کیلوگرم، هادی‌پور قاطعانه و با برتری مقابل احمد رضایی، نریمان مریدانی، محمد خلیل جندوبی از تونس و حسین لطفی به مدال طلا دست یافت.
در وزن 58- کیلوگرم، ابراهیم صفری و محمد حسین پلنگ افکن در قالب تیم منتخب کشورمان به رقابت پرداختند که صفری که با تصمیم کادرفنی در یک وزن بالاتر به رقابت می‌پرداخت پس از برتری مقابل تکواندوکار پاکستانی و ابوالفضل حاتمیان و شکست مقابل فرزان عاشورزاده از دور مسابقات کنار رفت.
محمد حسین پلنگ‌افکن نیز پس از برتری مقابل حسین طالب‌پوربا شکست مقابل زاید کارم از اردن با مسابقات وداع کرد.
سروش احمدی و حمیدرضا هادیان در وزن 63- کیلوگرم در قالب تیم کشورمان به روی شیاپ‌چانگ رفتند که سروش احمدی در تداوم عملکرد خوب در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در این مسابقات نیز با برتری مقابل هادی تیران ولی‌پور، مهدی اسماعیل‌پور، نیاز پولاتف از ازبکستان، کامران مردانی‌پور و سینا بهرامی به نشان طلا دست یافت تا شانس خود را برای حضور در مسابقات جهانی افزایش بدهد.
حمیدرضا هادیان نیز با عملکرد نه چندان خوب در دور نخست مغلوب کامران مردانی‌پور شد و از دور مسابقات کنار رفت.
اما جالب‌ترین رقابت جام ریاست فدراسیون جهانی، حضور میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی دو ملی‌پوش شایسته کشورمان در این وزن بود تا کادرفنی تیم ملی به جمع‌بندی برای حضور این دو بازیکن در اوزان 4 و 5 برسند. میرهاشم حسینی در جزیره کیش با برتری مقابل سه تکواندوکار به مصاف بخشی رفت و با برتری قاطعانه 26 بر 10 به دیدار نهایی صعود کرد. حسینی در فینال نیز از سد سرمت تاکوئف از روسیه گذشت تا به مقام قهرمانی برسد.
بخشی نیز مقابل مهدی محمدی و اسماعیل مردانی به برتری دست یافت و با شکست مقابل حسینی به مدال برنز رسید.
در وزن 74- کیلوگرم نیز سیداحمد خسروفر و مهدی جلالی در تیم منتخب کشورمان حضور داشتند. جلالی در این رویداد پس از برتری مقابل علیرضا علیاری، امیر محمد قهرمانی و حسن بشیری در دیدار نهایی به مصاف سئوک بائه کیم، تکواندوکار باتجربه کره‌ای رفت و با شکست 22 بر 7 به مدال نقره دست یافت.
سیداحمد خسروفر نیز مقابل این تکواندو پرآوازه در دور نخست با نتیجه 20 بر 5 شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
عرفان ناظمی و محمدعلی خسروی در وزن 80- کیلوگرم به میدان رفتند. ناظمی نیز با برتری مقابل فیراث کاتوسی از تونس و نیکیتا رافالویچ، تکواندو مطرح ازبکستانی و شکست 9 بر 13 مقابل صالح الشربتی از اردن به مدال برنز دست یافت.
محمد علی خسروی نیز پس از برتری مقابل علی بابازاده و شکست 10 بر 9 مقابل عرفان حیدری از دور مسابقات کنار رفت.
پس از مصدومیت مهدی خدابخشی و عدم حضور در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی، محمدرضا خانی در وزن 87- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست و برتری مقابل کریم سام دلیری با نتیجه 23 بر 14 مقابل اناس صداک از اردن در دیدار نیمه‌نهایی به مدال برنز رسید.
با حضور سعید رجبی و سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم نیز شاهد رقابت جذاب دیگر بین ملی‌پوشان پرآوازه کشورمان در این مسابقات بودیم. رجبی که طبق تصمیم کادرفنی قرار است شانس خود را در وزن 87- کیلوگرم در مسابقات جهانی امتحان کند، در این مسابقات در وزن 87+ کیلوگرم مبارزه کرد.
مردانی که در ماه‌های گذشته با قهرمانی در مسابقات گرنداسلم و کسب مدال در مسابقات گرندپری در مراحل پایانی در آمادگی بسیار خوبی قرار دارد، در این مسابقات نیز به روند خوب خود ادامه داد و با برتری مقابل سیاوش فخرایی و کرار الدقاری از عراق به دیدار نهایی صعود کرد.
رجبی نیز پس از برتری مقابل تکواندوکار عراقی و حمزا کتان از اردن، حریف مردانی در دیدار نهایی شد. دیداری که بسیار جذاب و دیدنی بود و در نهایت سجاد مردانی با برتری 13 بر 7 به مدال طلا دست یافت .
تاريخ:دوشنبه 13 اسفند 1397 - 08:26