زنگ خطر برای مسابقات قهرمانی جهان منچستر


بانوان هوگوپوش در شرایطی ۲ رویداد بین‌المللی را در کیش پشت سر گذاشتند که اگر ملاک سنجش بازیکنان را نتایج این مسابقات بگذاریم از حالا باید گفت، زنگ خطر برای قهرمانی جهان به صدا در آمده است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بانوان هوگوپوش کشورمان پس از ۶ ماه دوری از مسابقات بین المللی در دو رویداد جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر شرکت کردند.
تیم ایران در جام ریاست که به لحاظ فنی و کیفی به مراتب بالاتر از جام فجر بود عنوان چهارمی را به دست آورد.
دراین رقابت‌ها چینی‌ها با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره برسکوی نخست قرار گرفتند. کره با ۲ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز دوم شد. ازبک ها نیز با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز سوم شد.
ره‌آورد تیم بانوان ایران از این رویداد نیز ۲ نقره و ۴ برنز بود.

در شرایطی دست تیم بانوان ایران از رسیدن به مدال طلا بازماند که تک تک بازیکنان ایران در مصاف با رقبای خارجی ناکام ماندند. رقبایی که به لحاظ فنی و روحی و حتی فیزیکی از هوگوپوشان ایران آماده تر بودند.
دراین مسابقات چین با ترکیبی جوان به روی شیاپ‌چانگ آمد. حضور چهره‌های نامدار و دارای رنکینگ نیز درجمع این تیم قدرت آنها را در برابر رقبا بالاتر برد. اگرچه مابقی مدال آوران این تیم چهره‌های گمنام بودند که تا المپیک توکیو شاید زهرآگین تر شود.
اما کره در ترکیب خود از تکواندوکاران صاحب نامی بهره برد. حضور "مین آها" با رنکینگ ۸در وزن ۵۳- کیلوگرم
" لی آه روم" و اوه هری" از کره جنوبی با رنکینگ ۲ عیار مسابقات جام ریاست را بالاتر برد.
ازبک ها نیز با وجود این که در مقایسه با کره وچین تکواندوکاران نامداری نداشتند اما توانستند یک مدال طلا را به دست بیاورند.
این نتایج در شرایطی به دست آمد که کادرفنی تیم ایران نیز برای رقابت با این رقبا از تمام توان خود استفاده برد. حضور قهرمانان المپیک نوجوانان در کنار اردونشینان باتجربه که خروجی آن قرار گرفتن برسکوی چهارم جام ریاست فدراسیون جهانی بود. نتیجه‌ای که در فاصله کمتر از سه ماه مانده تا قهرمانی جهان زنگ خطر را برای تیم بانوان به صدا در آورده است.
اگرچه از این تیم نمی‌توان توقع مدال‌های جهانی را داشت چرا که در منچستر با رقبایی قدرتمندتر و آماده تر روبرو خواهند شد. این در حالی است که در جام ریاست که یک آزمون مقدماتی برای رویداد بزرگ جهانی محسوب می‌شود بانوان ایران به لحاظ روانی نیز آمادگی صد در صدی نداشتند. روحیه مبارزه و جنگیدن در برخی از هوگوپوشان به قدری پایین بود به گونه‌ای که پیش از ورود به شیاپ‌چانگ‌ حکم باخت خود را امضا کرده بودند.
با این شرایط کار برای کادرفنی خیلی سخت خواهد بود. در کنار این موضوع تفاوت‌های فاحش فیزیکی بازیکنان ایران با رقبای خارجی نیز از دیگر نکات قابل توجه دراین رویداد به شمار می‌رود.

چینی ها برای تقویت تیم خود به دنبال نیروهای مستعد با قامت کشیده هستند. ویژگی که در تیم‌های کره و ازبکستان نیز به خوبی ملموس است.

این در حالی است که در برخی اوزان این خلا در تیم ایران وجود دارد.

با این شرایط تیم ملی تکواندوی بانوان خود را برای قهرمانی جهان آماده می‌کند. مسابقاتی که با توجه به صحبت‌های صورت گرفته از سوی مسئولان فدراسیون تکواندو شاید تیم بانوان با ترکیب کامل در آن حضور پیدا نکند و در این مدت باقی مانده بهترین‌ها را انتخاب کرده وبه مصاف قهرمانی جهان اعزام کنند.


تاريخ:پنجشنبه 16 اسفند 1397 - 09:30