کار سخت عسگری برای انتخاب سه هوگوپوش


سرمربی تیم ملی تکواندو ۵ هوگوموش اعزامی به قهرمانی جهان را معرفی کرد و سه هوگوپوش دیگر همچنان درانتظار هستند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، کادرفنی تیم ملی تکواندو پس از پایان رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر و بررسی عملکرد هوگوپوشان کشورمان در این سه رویداد ترکیب تیم ملی تکواندوی مردان برای شرکت در مسابقات جهانی را در 5 وزن مشخص کرد.

برهمین اساس در وزن اول (54- کیلوگرم): آرمین هادی‌پور،وزن سوم (63- کیلوگرم): سروش احمدی،وزن چهارم (68- کیلوگرم): میرهاشم حسینی،وزن پنجم (74- کیلوگرم): امیرمحمدبخشی،وزن هشتم (87+ کیلوگرم): سجاد مردانی جواز حضور در رقابت های جهانی منچستر را کسب کردند.

اما کادرفنی برای سه وزن دیگر هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است. سه گزینه که تا ۲۹ اسفند( زمان اعلام نهایی ترکیب تیم ملی در قهرمانی جهان) باید مشخص شود.

این در حالی است که در وزن ۵۸- کیلوگرم سه هوگوپوش حضور دارد. در این وزن فرزان عاشورزاده، محمد کاظمی و محمد حسن پلنگ افکن برای رسیدن به پیراهن تیم ملی باید بجنگند. سه گزینه که در رویدادهای بین المللی کیش عملکرد خوبی از خود نشان دادند. فرزان عاشورزاده در جام ریاست فدراسیون جهانی با کسب مدال طلا نشان داد برای سومین تجربه جهانی خود عزمش را جزم کرده است. اما محمد کاظمی نیز رقابت نزدیکی با فرزان داشت و پابه پای او پیش آمد. در این میان پلنگ افکن نیز توانایی خود را در رویدادهای جام باشگاه‌ها،جام ریاست و جام فجر به خوبی نشان داد.
انتخاب گزینه برتر از میان این سه هوگوپوش به طورحتم ساده نخواهد بود.

اما در وزن ششم (80- کیلوگرم) عرفان ناظمی و مهران برخورداری حضور دارند. دو تکواندوکاری که در جام ریاست و جام فجر برسکو قرار گرفتند. برخورداری در جام ریاست مدال نقره را بر گردن آویخت. عرفان ناظمی سوم شد.در جام فجر عرفان ناظمی عنوان قهرمانی را کسب کرد.

فریبرز عسگری در شرایطی از بین این دو هوگوپوش مسافرجهانی منچستر را انتخاب خواهد کرد که آنها تجربه بالایی ندارند. وزنی با مدعیان بزرگ و قدرتمند که کار را برای هریک از این دو هوگوپوشی که مسافرجهانی بشود سخت خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی برای انتخاب مسافر وزن هفتم (87- کیلوگرم) دو گزینه را پیش روی خود دارد. سعیدرجبی و علی نجفی.

رجبی که با کیلوهای اضافی پس از ماه ها دوری به اردوهای تیم ملی بازگشت تلاش زیادی کرد تا شرایط ایده آلی را برای بقا در وزن هشتم به دست بیاورد. اما در این وزن سجاد مردانی نیز باتوجه به مدال هایش در فینال گرندپری و گرند اسلم و شکست رجبی در جام ریاست و جام فجر نشان داد گزینه مناسبی برای وزن هشتم خواهد بود.

در این میان باتوجه به این که دست کادرفنی برای وزن هفتم خالی بود رجبی یکی از گزینه‌های این وزن شد. او حالا باید کیلوهای بیشتری را کم کند و این خود یکی از چالش‌های قهرمان بازی‌های آسیایی خواهد بود. دیگر گزینه این وزن علی نجفی است که در جام فجر عنوان دوم را به دست آورد.
حال باید دید که مسافران سه وزن باقی مانده کدام یک از گزینه های روی میز کادرفنی تکواندو خواهند بود.

دور جدید تمرینات هوگوپوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان روز شنبه - 18 اسفندماه در مرکزجهانی تکواندو آغاز می شود.

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 25 تا 29 اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی "منچستر" انگلیس برگزار می‌شود؛ این رقابت‌ها G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.
تاريخ:جمعه 17 اسفند 1397 - 01:34